820-konna elektryczna trajka pojawi się w 2017 roku

Obawiam się, że ten pojazd nie będzie mistrzem przyczepności
820-konna elektryczna trajka pojawi się w 2017 roku
Valene Motors Black Mamba EV/fot. Valene Motors
30.07.2016
Łukasz Kuźmiuk

Panowie z firmy Valene Motors pracują nad trzykołowym pojazdem elektrycznym, który będzie w stanie pobić większość superaut. Samochód będzie miał dwa koła z przodu i jedno z tyłu, czyli taki sam układ, jaki ma m.in. Morgan EV3. Dlatego dość sceptycznie podchodzę do tego projektu.

 

O ile najsłabsza wersja Black Mamby EV będzie dysponować mocą około 108 KM i będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 4.2 s, o tyle stworzenie odmiany 820-konnej jest w moim mniemaniu bezsensowne. Pojazdy z dwoma kołami na tylnej osi mają problemy z przeniesieniem takiej mocy na asfalt, to co dopiero będzie w przypadku trajki z jednym kołem z tyłu?

 

Sprawdź też: KTM świętuje wyprodukowanie tysiąca egzemplarzy modelu X-Bow

Klienci, którzy zdecydują się na zakup Black Mamby, będą mieli do wyboru jeden z kilku wariantów akumulatorów. Podstawowa bateria 15 kWh pozwala na przejechanie 180 km, 30 kWh oznacza 310 km zasięgu, a dzięki 50 kWh akumulatorowi pasażerowie na jednym pełnym ładowaniu będą w stanie przejechać nawet 500 km.

 

Valene Motors twierdzi, że prace nad modelem Black Mamba są już tak zaawansowane, że dostawy pojazdów ruszą już od przyszłego roku. Ceny elektrycznej trajki zaczynają się od 35 tys. euro, czyli około 150 tys. zł.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie