Renault Mégane R.S. 275 Trophy

Renault słynie ze specjalnych wersji sportowych modeli swoich samochodów. W czerwcu w salonach pojawi się ulepszone Mégane R.S.
Renault Mégane R.S. 275 Trophy
Renault Megane R.S.
14.05.2014
Michał Trocki

To już tradycja, że gdy tylko na rynek trafia R.S., po jakimś czasie pojawiają się jego limitowane wersje. Poprzedni model doczekał się aż trzech: Trophy, Red Bull Racing RB7 oraz Red Bull Racing RB8. Po ostatnim faceliftingu Mégane, tylko kwestią czasu było kiedy mocniejszy R.S. trafi na rynek. Dzisiaj poznaliśmy szczegóły-do salonów samochód trafi w czerwcu.  Samochód ma być przystosowany do jazdy zarówno po ulicy jak i do weekendowych zabaw na torze wyścigowym. Dlatego właśnie moc silnika zwiększona została do 275 KM. Zmianie uległ również układ wydechowy. Miejsce seryjnego zajął tytanowy Akrapovič, który jest lżejszy oraz sprawia, że R.S. brzmi naprawdę rasowo.

 

W miejsce seryjnych amortyzatorów trafiły sportowe odpowiedniki z firmy Öhlins. Posiadają one możliwość regulacji, dzięki czemu parametry samochodu da się dostosować np. do konfiguracji toru. Zmiany pojawiły się również wewnątrz. Kubełkowe fotele z alcantary i tabliczka z numerem seryjnym sprawiają, że siadając za kierownica R.S. Trophy poczujemy się naprawdę wyjątkowo. Cena limitowanej wersji Mégane to około 160 000 złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie