Prawie nowe Porsche Carrera GT na sprzedaż!

To auto będzie już tylko zyskiwało na wartości
Prawie nowe Porsche Carrera GT na sprzedaż!
Porsche Carrera GT/fot. Mecum Auctions
20.07.2016
Łukasz Kuźmiuk

W ostatnim czasie nastąpił istny wysyp prawie nowych superaut, co możecie zauważyć właśnie na Autostuff.pl. Aston Martin Vulcan, Ferrari LaFerrari i Saleen S7 Twin-Turbo - te auta zostały wystawione na aukcje. Tym razem na nowego nabywcę czeka kultowe Porsche Carrera GT.

 

 

Sprzedawany egzemplarz Carrery GT jest jednym z 1270 i pochodzi z 2005 roku. Samochód został pomalowany czarnym lakierem Basalt Black, natomiast środek został wykończony w szarych odcieniach. Duże wrażenie robi stan pojazdu - wygląda jak nowy. Nic dziwnego skoro na liczniku widnieje jedynie 152 mil, czyli około 245 km.

 

Sprawdź też: Wyjątkowe Ferrari LaFerrari trafi pod młotek

 

O świetne doznania za kierownicą dba wolnossący silnik benzynowy V10 o pojemności 5.7 litra. Motor rozwija 612 KM i 590 Nm, które są przekazywane na tylną oś za pomocą 6-biegowej przekładni manualnej. Na sprint 0-100 km/h Porsche Carrera GT potrzebuje zaledwie 3.5 s, natomiast prędkość maksymalna pojazdu to 330 km/h.

 

Samochód zostanie wystawiony na licytację w Monterey w dniu 20 sierpnia bieżącego roku. Szacowana cena zakupu to od 1,1 do 1,4 mln dolarów, co daje w przeliczeniu daje około 4,38 - 5,57 mln zł. Link do oferty znajdziecie tutaj: Porsche Carrera GT.

Polecane wideo

Prawie nowe Porsche Carrera GT na sprzedaż!
Prawie nowe Porsche Carrera GT na sprzedaż! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie