Sport: Latvala zwycięża w Argentynie

Latvala i Ogier - kierowcy teamu Volkswagena zajęli dwa pierwsze miejsca podczas kolejnej rundy WRC. Doskonale poradził sobie również Robert Kubica.
Sport: Latvala zwycięża w Argentynie
Jarri-Matti Latvala zwycięża w Argentynie. Zdj.: VW
12.05.2014
Michał Trocki

Jari-Matti Latvala odniósł 10 zwycięstwo w karierze.  Fin o prawie 1,5 minuty wyprzedził kolegę z zespołu Sebastiana Ogiera. Obydwaj kierowcy Volkswagena nadawali ton rywalizacji i od startu kontrolowali sytuację.  Latvala, dzięki zwycięstwu zbliżył się w klasyfikacji generalnej sezonu do swojego zespołowego kolegi. Traci do niego w tej chwili 24 punkty.

-Ten wynik jest dla mnie bardzo ważny mentalnie. Gdyby Seb wygrał, oddaliłby się w punktacji, a tak mistrzostwa pozostają emocjonujące. To jest naprawdę ważne. Teraz czuję się pewnie przed następnym rajdem-powiedział na mecie Latvala.

Trzecie miejsce na podium zajął kierowca zespołu Citroena Kris Meeke.


Z argentyńskimi oesami doskonale poradził sobie polski duet Robert Kubica/Maciek Szczepaniak, którzy zajęli 6 miejsce. - Rajd był bardzo trudny. Wiedzieliśmy po zapoznaniu, że najtrudniejsze będą niedzielne odcinki. Dzisiaj panowały najgorsze warunki i było ekstremalnie. Zdołaliśmy czysto przejechać rajd, bez większych problemów. Mamy punkty i jest dobrze-powiedział Kubica. To najlepszy wynik osiągnięty dotychczas przez polską załogę w rajdzie Argentyny.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie