Skoda Favorit na porządnej glebie wygrała dzisiaj internet [GALERIA]

Tak zrobionego „tłuściocha” nie wstydzilibyśmy się zabrać nawet spot do Tokio
Skoda Favorit na porządnej glebie wygrała dzisiaj internet [GALERIA]
Fot: Joanna Jaskólska/Facebook
13.07.2016
Andrzej Chojnowski

Chyba jesteśmy już starzy (przynajmniej niektórzy z nas) bo ruszają nas takie obrazki. Trudno o inną reakcję, ten kto pamięta pierwsze życie Skody Favorit, paskudnego pudełka z Czechosłowacji które na początku brzydkich lat 90., kiedy motoryzacja w Polsce była smutna i byle jaka, przynosiło jakąś obietnicę odmiany i, mimo pokraczności, pokazywało że gdzieś tam jest cywilizacja, a zmiana jednak jest możliwa – przynajmniej u naszych południowych sąsiadów. 

 

Minęło 20 lat, niemal wszyscy zapomnieliśmy czym była Skoda Favorit... I to jest właśnie ten moment gdy takie samochody powinny zyskiwać drugie życie. I zyskują!

 To co widzisz na zdjęciach to efekt przemiany typowej "Faworytki” na czarnych blachach w tłuściocha na solidnej glebie i po sporych przeróbkach. Auto ma pod maską oryginalny silnik Skody o mocy 68 KM i standardowe hamulce, ale zostało poddane istotnym modyfikacjom. Dodano gwintowane zawieszenie, zmodyfikowano układ dolotowy i wydechowy, dodano Short Shifter, pojawiły się też poszerzenia nadwozia i nowe koła. Samochód został mocno obniżony i wyraźnie poszerzony. No i lakier – kolor pozostał bez zmian, ale teraz jest w wersji mat. Efekt? Rewelacyjny. Jeśli przywracać do życia żelazo z epoki wczesnego postkomunizmu to tylko w takiej wersji jak ten Low Favorit.

Polecane wideo

Skoda Favorit na porządnej glebie wygrała dzisiaj internet [GALERIA]
Skoda Favorit na porządnej glebie wygrała dzisiaj internet [GALERIA] - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie