Gatebil to najlepsza driftowa impreza na świecie. Mamy dowody!

Weekend w Norwegii w towarzystwie najlepszych na kontynencie specjalistów od jazdy bokiem!
Gatebil to najlepsza driftowa impreza na świecie. Mamy dowody!
Fot: Andrzej Chojnowski/MMP
12.07.2016
Andrzej Chojnowski

Lato w Europie dopiero wystartowało ale my mamy poczucie że możnaby je właściwie powoli podsumowywać. Najważniejsza impreza sezonu już się odbyła. Mowa o Gatebil na torze w norweskim Rudskogen, trzydniowym festiwalu prędkości, jazdy bokiem, picia, muzyki i zabawy do rana. Co roku na początku lipca 40 tysięcy ludzi przyjeżdża na leżący półtorej godziny od Oslo tor w Rudskogen po to, by za dnia oglądać popisy najlepszych drifterów na kontynencie, a po zmroku (o tej porze roku na południu Norwegii noc właściwie nie zapada, cały czas fragment nieba pozostaje jasny) imprezować do oporu - choć o oporze trudno tu w ogóle mówić, na Gatebil nie się nie opiera i nie odmawia następnej kolejki. 

 

Nam udało się przetrwać na Gatebil jeden dzień i jedną noc wspólnie z ekipą Monster Energy w której barwach jeżdżą najlepsi (i najbardziej rozrywkowi) kierowcy na kontynencie. Dzień i noc to dużo czy mało? Biorąc pod uwagę liczbę niewiarygodnie obłędnych samochodów, liczbę kompletnie pijanych o 10 rano Norwegów, Szwedów, Niemców czy Holendrów, liczbę niewiarygodnie pięknych kobiet i to, co działo się na torze - to bardzo dużo. Zobacz naszą relację z imprezy i zdjęcia samochodów które wzbudziły nasz zachwyt.

 

 

Tak festiwal Gatebil na torze w Rudskogen reklamują jego organizatorzy. Naszym zdaniem ani odrobinę nie przesadzają. Tam właśnie tak jest - albo lepiej!

RUDSKOGEN JULY 2016 [AERIAL TEASER] from Gatebil on Vimeo.

 

 

Polecane wideo

Gatebil Rudskogen 2016 – najlepsza driftowa impreza na świecie
Gatebil Rudskogen 2016 – najlepsza driftowa impreza na świecie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie