W Korei Południowej wstrzymano sprzedaż aut Volkswagena

Ciąg dalszy afery "Dieselgate"
W Korei Południowej wstrzymano sprzedaż aut Volkswagena
Volkswagen Golf GTD/fot. Volkswagen
12.07.2016
Łukasz Kuźmiuk

Jak donosi koreaherald.com, południowokoreańskie ministerstwo środowiska oficjalnie zakazało sprzedaży wszystkich aut z koncernu Volkswagen wyposażonych w silniki wysokoprężne i benzynowe, których oprogramowanie oszukiwało na testach emisji spalin. Urzędnicy uznali, że certyfikaty umożliwiające sprzedaż pojazdów niemieckiego koncernu zostały przyznane niesłusznie, gdyż organy wydające pozwolenia zostały wprowadzone w błąd. Zakaz obowiązuje od dzisiaj.

 

Sprawdź też: 450 KM w Golfie – tyle powinno chyba wystarczyć, prawda? [ZDJĘCIA]

 

Na początku bieżącego roku koreańska prokuratura postanowiła przyjrzeć się autom Volkswagena w związku z aferą "Dieselgate". Okazało się, że kilka modeli oszukiwało podczas południowokoreańskich testów emisji spalin. Były to m.in. Audi RS7, Audi A8, VW Golf 1.4 TSI i VW Golf 2.0 GTD.

 

Co ciekawsze, południowokoreańskie ministerstwo środowiska nakazało również unieważnić rejestrację już zarejestrowanych pojazdów, które są wyposażone w felerne jednostki napędowe. Może to być nawet 60% z 250 000 aut koncernu Volkswagena, sprzedanych od 2007 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie