Triumph pracuje nad mniejszą wersją modelu Thruxton

Brytyjczycy powiększą swoją gamę motocykli
Triumph pracuje nad mniejszą wersją modelu Thruxton
Triumph Thruxton/fot. Triumph
08.07.2016
Łukasz Kuźmiuk

Triumph Speed Twin – oto nazwa mniejszego wariantu modelu Thruxton. Dokumenty patentowe dotyczące nazwy właśnie zostały złożone i wszystko wskazuje na to, że nowe dziecko brytyjskiej marki ujrzy światło dzienne już w przyszłym roku.

Speed Twin to nazwa, która już była kiedyś wykorzystana - nosiły ją motocykle z lat 1938-1940 i 19047-1959. Według plotek najnowszy model firmy z Coventry będzie stylizowany na sportowca w stylu retro, co aktualnie jest modnym trendem. Wszak Triumph garściami czerpie ze swojej historii, a warto dodać, że ma z czego.

 

Sprawdź też: Polscy studenci pracują nad elektrycznym motocyklem dla policji

 

W ramie jednośladu znajdzie się dwucylindrowy silnik o pojemności 900 cm³, znany z aktualnej linii modeli Bonneville. W porównaniu do Thruxtona Speed Twin prawdopodobnie będzie się wyróżniał mniejszą ilością elektroniki, co powinno przypaść do gustu bardziej konserwatywnym bikerom. Nie zabraknie również opcjonalnych elementów pozwalających na personalizację jednośladu.

 

Bardziej szczegółowe dane dotyczące nowego modelu aktualnie nie są dostępne, dlatego musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie