Odświeżony Opel Zafira już dostępny w Polsce

Odświeżony Opel Zafira już dostępny w Polsce
Opel Zafira/fot. Opel
02.07.2016
Łukasz Kuźmiuk

Obecna generacja Opla Zafiry została zaprezentowana w 2011 roku, więc tegoroczny facelifting był już koniecznością. Pod względem stylistycznym auto zostało upodobnione do pozostałych modeli marki, dzięki czemu nadwozie prezentuje się teraz bardziej świeżo i atrakcyjniej. Najbardziej wyróżniającą się modyfikacją jest nowy pas przedni, który już na pierwszy rzut oka pozwala odróżnić nowszą wersję od poprzedniej. 

 

 

We wnętrzu pojazdu zagościła przeprojektowana deska rozdzielcza z 7-calowym ekranem dotykowym, za pomocą którego można obsługiwać odświeżony system multimedialny. Nowością jest również system Opel OnStar, automatycznie reagujący w momencie wypadku i w razie konieczności wzywający pomoc. W ramach tego systemu wchodzi również hotspot Wi-Fi, umożliwiający korzystanie z internetu w aucie. W konfiguracji 5-osobowej bagażnik odświeżonej Zafiry ma 710 l pojemności, a po złożeniu tylnych foteli wartość ta rośnie do 1860 l.

 

Sprawdź też: Opel Vivaro na Nurburgingu: to się musiało tak skończyć

 

Na polskim rynku ceny Zafiry startują od 79 950 zł - za tyle otrzymamy auto z silnikiem benzynowym 1.4 l Turbo (120 KM). Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w październiku bieżącego roku.

Polecane wideo

Odświeżony Opel Zafira już dostępny w Polsce
Odświeżony Opel Zafira już dostępny w Polsce - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie