Fiat 500 Riva: prawie jak jacht

To prawdopodobnie najbardziej elegancka wersja włoskiego malucha
Fiat 500 Riva: prawie jak jacht
Fiat 500 Riva/fot. Fiat
28.06.2016
Łukasz Kuźmiuk

Mały Fiacik sam w sobie jest ładnym autkiem, ale gdy za jego poprawienie bierze się producent luksusowy i jednych z najpiękniejszych na świecie jachtów, to efekt końcowy musi być zniewalający. I taki właśnie jest Fiat 500 Riva.

 

 

Limitowana i ekskluzywna seria wyróżnia się unikalnymi elementami. We wnętrzu pojazdu zagościły elementy z drewna mahoniowego i klonowego, a także biała skórzana tapicerka. Dzięki tym dodatkom Fiat 500 Riva prezentuje się wręcz luksusowo - na tak wykonaną deskę rozdzielczą mógłbym patrzeć godzinami.

 

Sprawdź też: Ruszyła europejska sprzedaż Abartha 124 Spider

 

Także pod względem nadwozia wersja Riva wyróżnia się na tle standardowych 500-tek. Niebieski lakier "Sera Blue" jest zarezerwowany tylko dla limitowanej odmiany - tym samym kolorem są pokrywane łodzie i jachty marki Riva. Ponadto wariant cabrio zyskał niebieski składany dach, a przypadku hatchbacka zastosowano panoramiczne okno dachowe. Podwójna linia w kolorze akwamarynu obiegająca całą karoserię nasuwa skojarzenia z pięknymi łodziami.

 

W Polsce Fiat 500 Riva będzie oferowany z trzema benzynowymi jednostkami napędowymi - 1.2 l (69 KM) oraz 0.9 l TwinAir (85 i 105 KM).

Polecane wideo

Fiat 500 Riva: prawie jak jacht
Fiat 500 Riva: prawie jak jacht - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie