Oto nowy rosyjski roadster - Rosjanie, robicie to źle! [WIDEO]

Jeśli chcesz budować dwumiejscowe auto na bazie Łady to nie licz na to że świat oszaleje na punkcie twojego pomysłu
Oto nowy rosyjski roadster - Rosjanie, robicie to źle! [WIDEO]
Fot. Politechnika Moskiewska
23.06.2016
Andrzej Chojnowski

Rosjanie raczej nie słyną z pięknych i budzących emocje samochodów, chyba że mówimy o emocjach negatywnych. Każdemu jednak wolno marzyć. Grupa studentów moskiewskiej politechniki im. Baumana wymarzyła sobie na przykład że stworzy rosyjski roadster. Pojazd o nazwie "Krym", pokazany w niekompletnej formie jesienią zeszłego roku, właśnie doczekał się oficjalnej premiery gotowego modelu. Premiera odbyła się, nomen omen, w Symferopolu, na Krymie. Twórcy samochodu chcą bowiem, by auto mogło być produkowane właśnie na półwyspie (okupowanym przez Federację Rosyjską) tak by wesprzeć miejscowy przemysł i dać mieszkańcom półwyspy miejsca pracy.

Sylwetka roadstera wygląda zaskakująco ale pod maską kryją się już znajome "graty". Tak naprawdę Krym to dwumiejscowa Łada Kalina 2 w trochę lepszych ciuszkach. Auto ma silnik 1,6 litra o mocy 106 koni mechanicznych napędzający tylną oś. Nadwozie to szkielet z rur pokryty panelami z tworzyw sztucznych.  

Twórcy samochodu przewidują że Krym mógłby kosztować ok. 40 tysięcy złotych, ale termin rozpoczęcia produkcji nie jest jeszcze pewny – inżynierowie z Moskwy mają nadzieję że fabryka na Krymie zacznie produkować rosyjskie roadstery w 2018 roku. Nawet jeśli do tego dojdzie, jesteśmy dziwnie spokojni o niezagrożoną pozycję Mazdy MX 5 czy Fiata 124...

Polecane wideo

Oto nowy rosyjski roadster - Rosjanie, robicie to źle! [WIDEO]
Oto nowy rosyjski roadster - Rosjanie, robicie to źle! [WIDEO] - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie