Samochody Tesla potrafią też pływać! Zobacz, oto dowód [WIDEO]

Ten klip jest dowodem na to, jak bardzo wszechstronne samochody produkuje firma Elona Muska
Samochody Tesla potrafią też pływać! Zobacz, oto dowód [WIDEO]
Fot. Youtube
21.06.2016
Andrzej Chojnowski

O tym, że samochody z firmy Elona Muska są niezwykłą konstrukcją wiedzą chyba wszyscy. Tesle potrafią przyspieszać lepiej niż niejeden supersamochód, są ciche, komfortowe i w sumie nawet niebrzydkie. Może nie jest to samochód który kradnie męskie serca, ale umówmy się - z garażu Tesli byś nie wykopał.

 

Do rzeczy – dotąd jednak nikt na świecie nie wiedział że Tesle, oprócz tego że potrafią szybko zasuwać na autostradzie, w standardzie mają też funkcję pokonywania zbiorników wodnych! Nie jest to wprawdzie funkcja rekomendowana przez producenta ale okazuje się, że moc silnika elektrycznego w samochodzie Model S pozwala wykorzystać koła samochodu jako... śruby napędowe niczym w łodzi!

Zarejestrowane na wideo zdarzenie miało miejsce podczas ulewy która nawiedziła niedawno kazachskie miasto Ałmaty. Tesla w nieprdawopodobny sposób błyskawicznie poradziła sobie z PRZEPŁYNIĘCIEM zalanego tunelu podczas gdy kierowcy samochodów z silnikami spalinowymi czekali na to, aż woda ustąpi. 

 

Jak wspomniałem, nie jest to funkcja rekomendowana przez producenta o czym zapewnił na Twitterze Elon Musk, szef firmy Tesla.

Jednak z pewnością znajdą się naśladowcy Kazacha i możemy oczekiwać że niebawem ktoś wpadnie na pomysł przepłynięcia Teslą Kanału La Manche. Zakład?

 

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie