Brabus zaprezentował najszybszy na świecie czteromiejscowy kabriolet

Ciekawe kto jeszcze będzie miał włosy po przejażdżce tą bestią
Brabus zaprezentował najszybszy na świecie czteromiejscowy kabriolet
Brabus 850 6.0 Biturbo Cabrio/fot. Brabus
18.06.2016
Łukasz Kuźmiuk

W trakcie trwającego właśnie 24-godzinnego wyścigu Le Mans Brabus zaprezentował swój najnowszy projekt - model 850 6.0 Biturbo Cabrio. To obecnie najmocniejszy i najszybszy na świecie czteromiejscowy kabriolet.

 

 

Auto powstało na bazie Mercedesa-AMG S63 Cabrio, jednak niemiecki kabriolet został poddany szeregowi modyfikacji. Podwójnie turbodoładowany silnik V8 rozwiercono ze standardowej pojemności 5.5 litra do 5.9 litra. Standardowe turbosprężarki ustąpiły miejsca większym zamiennikom, a układ wydechowy wymieniono na wydajniejszy. Do tego doszła oczywiście zmiana oprogramowania jednostki napędowej oraz długa lista pomniejszych modyfikacji.

 

Sprawdź też: Rzadkie Mansory Cormeum przyłapane w Chinach

 

Efekt końcowy jest powalający - 850 KM i prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie do 350 km/h. Z troski o trwałość układu napędowego ograniczył moment obrotowy do 1150 Nm, jednak bez "kagańca" motor jest w stanie rozwinąć 1450 Nm. Dzięki napędowi na wszystkie koła 4Matic i 7-biegowej przekładni automatycznej przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 3,5 s (-0,4 s), a od 0 do 200 km/h 9,4 s. Kabriolet od Brabusa jest chyba najszybszym sposobem na wyłysienie.

Polecane wideo

Brabus zaprezentował najszybszy na świecie czteromiejscowy kabriolet
Brabus zaprezentował najszybszy na świecie czteromiejscowy kabriolet - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie