Suzuki Extrigger pojawi się w ciągu roku?

Japończycy knują coś bardzo elektrycznego
Suzuki Extrigger pojawi się w ciągu roku?
Suzuki Extrigger Concept/fot. Suzuki
17.06.2016
Łukasz Kuźmiuk

Czyżby Japończycy szykowali odpowiedź na Hondę MSX? Wszystko wskazuje na to, że tak. Sukces małej Hondy sprawił, że także Kawasaki wprowadziło do sprzedaży podobną konstrukcję, nazwaną Z125 Pro. To oznacza, że Suzuki zostało z tyłu, ale już w ciągu roku ma się to zmienić.

 

 

Sprawdź też: Suzuki SV650A: uniwersalny przyjaciel motocyklisty [TEST]

 

Firma z Hamamatsu właśnie opatentowała w Chinach, USA i Europie schematy małego jednośladu zasilanego energią elektryczną. To może oznaczać, że Japończycy są już gotowi do produkcji ekologicznego motocykla. Warto dodać, że koncepcyjne Suzuki Extrigger zostało zaprezentowane w 2013 roku. O ile zasięg ekomotocykla raczej nie powinien być problemem - tego typu konstrukcje i tak są używane do zabawy i nie nadają się na długie przejażdżki - o tyle na drodze do sukcesu może stanąć cena. Motory spalinowe są tańsze niż ich elektryczne odpowiedniki, więc przełoży się to na liczby w cenniku. 

 

Czy Suzuki rzeczywiście wybierze napęd elektryczny? A może jednak pozostanie przy silniku spalinowym? Powinniśmy się przekonać w ciągu najbliższego roku.

Polecane wideo

Suzuki Extrigger pojawi się w ciągu roku?
Suzuki Extrigger pojawi się w ciągu roku? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie