Volkswagen sprzeda Ducati?

Skutki afery Dieselgate dotkną nawet motocykle?
Volkswagen sprzeda Ducati?
Ducati XDiavel S/fot. Ducati
16.06.2016
Łukasz Kuźmiuk

Kilka miesięcy temu wybuchał afera spalinowa, w której główną rolę odegrał Volkswagen. Malwersacje w wynikach emisji spalin doprowadziły do tego, że niemiecki koncern wpadł w kłopoty finansowe. Firma musiała m.in. utworzyć rezerwę na pokrycie spodziewanych kosztów skandalu, która wyniosła 16,2 mld euro. Zastrzykiem gotówki dla Volkswagena może być sprzedaż włoskiej marki Ducati. Czy do tego dojdzie?

 

Sprawdź też: Rowery Ducati by Bianchi

 

Ducati zostało zakupione przez Niemców zaledwie cztery lata temu za około 860 mln euro, ale obecnie firma jest w bardzo dobrej sytuacji. Nowe modele chętnie są nabywane przez klientów, a w wyścigach MotoGP Włochom udało się pozyskać obecnego mistrza świata tej serii, Jorge Lorenzo. To oznacza, że obecnie przedsiębiorstwo z Italii jest dobrze wyceniane i sprzedaż byłaby dobrym rozwiązaniem. Mówi się nawet o kwocie rzędu miliarda euro.

 

Sprzedaż Ducati przez Volkswagena jest na razie tylko plotką i nie jest to jeszcze nic pewnego. Decyzje o ewentualnym pozbyciu się włoskiej marki mają podobno zapaść jeszcze w czerwcu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie