Tą Sierrą jeździł Jeremy Clarkson. Jest na sprzedaż!

Fani "Jezzy" zacierają ręce!
Tą Sierrą jeździł Jeremy Clarkson. Jest na sprzedaż!
Forda Sierra Sapphire RS Cosworth/fot. Classic Car Auctions
15.06.2016
Łukasz Kuźmiuk

Pamiętacie odcinek Top Gear'a, kiedy to trójka prezenterów wzięła udział wyzwaniu "Cheap Car Challenge" i miała za zadanie kupić sportowego sedana do 5000 funtów? Dziennikarze mieli przejechać przez Niemcy i dotrzeć do Polski, co też uczynili. May wybrał Mercedesa 190E 2.3-16 Cosworth, Hammond zasiadł za sterami BMW M3 E36, a Clarkson nabył Forda Sierrę Sapphire RS Cosworth. To właśnie ostatnie z aut zostało niedawno wystawione na aukcję.

 

 

Auto zostało wyprodukowane w Belgii, a na liczniku przebiegu widnieje 131966 km. Pod maską auta kryje się 2-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy Coswortha o oznaczeniu YBB, który na początku swego życia rozwijał 204 KM. W czasach swej świetności auto robiło duże wrażenie - sprint do "setki" w 6,1 s i prędkość maksymalna na poziomie 241 km/h nie pozostawiały nikogo obojętnym.

 

Sprawdź też: Na tym właśnie polega problem z nowym Top Gearem [WIDEO]

 

Według Classic Car Auctions, firmy wystawiającej Forda na aukcji, pojazd jest w przeciętnym stanie, ale nawet w takiej kondycji jego wartość jest wyceniana na 13-16 tys. funtów (ok. 73-90 tys. zł). Pytanie tylko brzmi - czy samo auto jest tyle warte, czy cenę podwyższył fakt, że Sierrą jeździł Jeremy Clarkson? Link do ogłoszenia znajdziecie tutaj: Aukcja.

Polecane wideo

Tą Sierrą jeździł Jeremy Clarkson. Jest na sprzedaż!
Tą Sierrą jeździł Jeremy Clarkson. Jest na sprzedaż! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie