Spłonął ultrarzadki Mansory Mercedes-Benz G63 AMG 6×6. Zobacz zdjęcia

Niezwykły wypadek w Chinach z udziałem jednej z najbardziej rzadkich terenówek na świecie - ten widok złamie ci serce
Spłonął ultrarzadki Mansory Mercedes-Benz G63 AMG 6×6. Zobacz zdjęcia
Fot: Car News China
15.06.2016
Andrzej Chojnowski

Okoliczności zdarzenia nie są jasne. Wiadomo tyle że do wypadku doszło w chińskim mieście Kanton, terenowy Mercedes zderzył się z koreańskim SUV-em Hyundai Santa Fe. Kolizja nie była poważna – terenówka wjechała w lewy bok Hyundaia ale stało się to tak nieszczęśliwie że prawdopodobnie doszło do uszkodzenia przewodu paliwowego i wycieku benzyny, a potem z jakiegoś powodu nastąpił zapłon paliwa. Hyundai przetrwał pożar w niezłej formie, natomiast terenowy Mercedes Mansory spłonął niemal doszczętnie, został jedynie wrak.

 Lewa strona samochodu została wypalona do gołej blachy, stopiły się też opony. Z prawej auto wygląda nieco lepiej ale co z tego? Ten ultrarzadki samochód ze stuningowanym przez Mansory silnikiem generującym w tej wersji moc 840 KM i ponad 1000 Nm nadaje się już tylko na złom. W ten sposób poszły z dymem prawie trzy miliony złotych – bo tyle mniej więcej kosztuje ta wersja G-klasy.

 

Kanton, metropolia na południu Chin leżąca 120 kilometrów na północ od Hongkongu, jest jednym z najbogatszych i najbardziej dekadenckich miast ChRL. Bogactwo bardzo widać tam na ulicach więc fakt że ktoś z mieszkańców był właścicielem tak rzadkiego samochodu wcale nas nie dziwi.  

 

Zdjęcia pochodzą z serwisu Car News China

Polecane wideo

Ultrarzadki Mansory Mercedes-Benz G63 AMG 6×6 spłonął. Zobacz zdjęcia (mocne)
Ultrarzadki Mansory Mercedes-Benz G63 AMG 6×6 spłonął. Zobacz zdjęcia (mocne) - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie