Gama Maserati będzie większa - Alfieri trafi do produkcji

Zaprezentowany w Genewie koncept włoskiego koncernu zachwycił wiele osób. Właśnie zapadła decyzja, że Maserati Alfieri pojawi się w salonach i to już w 2016 roku.
Gama Maserati będzie większa - Alfieri trafi do produkcji
Maserati Alfieri. zdj.:Maserati
08.05.2014
Michał Trocki

Informacją, która najbardziej powinna ucieszyć osoby zachwycone kosmicznym kształtem konceptu Alfieri, jest deklaracja jednego z projektantów: -samochód produkcyjny będzie bardzo mocno przypominał wersje koncepcyjną.

Koncern Fiata, do którego należy Maserati opublikował właśnie plany na najbliższe 5 lat. Możemy z nich wyczytać, że Alfieri pojawi się w sprzedaży w 2016 roku. Rok później na rynek ma trafić wersia kabrio. Oczekiwany przez wielu, uznawany za potencjalnego konkurenta Porsche Cayene, SUV od Maserati występujący pod nazwa Levante ma pojawić się na rynku w 2018 roku.

Alfiery będzie klasycznym samochodem 2+2 (tak naprawdę komfortowo, będą mogły nim podróżować dwie osoby). Z informacji, które docierają od producenta można wywnioskować, że pod maskę trafią trzy wersje silników V-6: 410-konna, 450-konna i 520-konna. Silniki V-8, z których słynęły dotychczas samochody spod znaku trójzębu, zostały zarezerwowane dla najmocniejszych i najbardziej prestiżowych wersji.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie