Nie uwierzysz: oto Fiat 500 z silnikiem od Subaru STi [ZDJĘCIA]

Mały samochód z wielkim silnikiem - czyli mariaż tego, co najlepsze u Włochów i Japończyków
Nie uwierzysz: oto Fiat 500 z silnikiem od Subaru STi  [ZDJĘCIA]
Fot. eBay, MotoeXotica
08.06.2016
Andrzej Chojnowski

Ta historia zaczyna się do Fiata Nuova 500 z 1957 roku, mikroskopijnego auta miejskiego z dwucylindrowym silnikiem o pojemności 479 cm3 chłodzonym powietrzem. Taki właśnie malutki "city car" stał się podstawą tej mrożącej krew w żyłach przebudowy - niewielkie autko otrzymało zupełnie nowe serce. Dawcą silnika był pojazd kompletnie z innej bajki - wściekłe Subaru WRX STi. Z takiego połączenia narodził się Fiat Nuova 500 STi Power, coś co najbardziej przypomina wózek sklepowy napędzany silnikiem od MiG-a. Jesteś w stanie sobie wyobrazić małego chłopca któremu przeszczepiono bicepsy Pudziana? Taki właśnie jest ten samochód.

 

„Pięćsetka” w takiej specyfikacji została zbudowana pięć lat temu przez kolekcjonera z Denver w stanie Colorado. Samochód napędza 4-cylindrowy boxer o pojemności 2,5 litra z turbiną Garrett oraz intercoolerem - całość ma moc 300 koni mechanicznych i jest tak wielka że nie mieści się w samochodzie! Nadwozie zostało zbudowane na rurach, a kabina to w istocie klatka bezpieczeństwa. Całość uzupełnia szpera od Porsche. Wszystko? Jeszcze jedna rzecz, chyba najważniejsza - 300-konny silnik z Subaru napędza... tylko tylną oś w tym Fiacie. 

 

Ten pojazd jest do kupienia u dilera w St. Louis w stanie Missouri. Auto (przypominam - rocznik 1957!) ma na liczniku ledwie ok. 4 tysięcy kilometrów. Link do aukcji znajdziesz tutaj.

Polecane wideo

Nie uwierzysz: oto Fiat 500 z silnikiem od Subaru STi [ZDJĘCIA[
Nie uwierzysz: oto Fiat 500 z silnikiem od Subaru STi  [ZDJĘCIA[ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie