Ten widok złamie ci serce - 6 Porsche Caymanów GT4 rozbitych na Autobanie

Jeden - to już byłaby tragedia. Sześć - i właściwie można ogłaszać żałobę narodową
Ten widok złamie ci serce - 6 Porsche Caymanów GT4 rozbitych na Autobanie
Fot.: Ray Ox/Facebook
02.06.2016
Andrzej Chojnowski

Wypadek wydarzył się na początku tygodnia na autostradzie A1 w Niemczech, niedaleko Dortmundu. Ciężarówka transportująca siedem nowiutkich, wspaniałych Porsche Caymanów GT4 stanowiących przedmiot pożądania dla motofrików na całym świecie, natknęła się na korek i zwolniła. Jadący za nią pojazd z Holandii (też ciężarówka) nie wyhamował w porę i uderzył w tył naczepy na której podróżowały Caymany. Uderzenie wywołało lawinę mniejszych kolizji - inne samochody zaczęły wpadać na siebie i ostatecznie droga stała się całkowicie nieprzejezdna.

Kto by się jednak przejmował korkiem na autostradzie. Najsmutniejszy w tej historii jest los Caymanów Gt4 - sześć z siedmiu "prosiaków" podróżujących na lawecie zostało uszkodzonych, z tego niektóre w stopniu poważnym. Straty po tym zdarzeniu oszacowano na co najmniej milion euro. 

 

Porsche rocznie produkuje ok. 2500 egzemplarzy modelu Cayman GT4, każdy z nich stanowi bardzo łakomy kąsek do klientów. Świat nie może więc pozwolić sobie na stratę choćby jednego egzemplarza. A tutaj uszkodzeniu uległo ich aż sześć...

 

Zdjęcia: Ray Ox/Facebook

Zobacz też: Porsche Cayman GT4 ze świetnym wynikiem na Nurburgringu!

Polecane wideo

Ten widok złamie ci serce - 6 Porsche Caymanów GT4 rozbitych na Autobanie
Ten widok złamie ci serce - 6 Porsche Caymanów GT4 rozbitych na Autobanie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie