Self Racing Cars: autonomiczne pojazdy na torze

W dniach 28-29 maja odbył się pierwszy track day dla samochodów autonomicznych
Self Racing Cars: autonomiczne pojazdy na torze
Autonomiczne Audi/fot. Audi
31.05.2016
Łukasz Kuźmiuk

Do czego to doszło. Autonomiczne pojazdy i track day? Do tej pory większość ludzi wybuchałby śmiechem na takie połączenie, ale dziś już nie ma powodów do śmiechu. W miniony weekend bezzałogowe pojazdy mogły sprawdzić się w torowych próbach.

 

Impreza "Self Racing Cars" odbyła się w dniach 28-29 maja na torze Thunderhill Raceway w Willows, w Kalifornii. W jazdach uczestniczyło 11 pojazdów sterowanych przez komputer. Po co to wszystko? Dla rozwoju samodzielnych samochodów. Tor jest idealnym miejscem do badań, ponieważ panuje na nim znikomy ruch. Zebrane informacje pozwolą na udoskonalenie obecnej technologii i zadbanie o bezpieczność pojazdów autonomicznych.

 

Sprawdź też: Idiota spał za kierownicą jadącej Tesli!

 

Organizatorzy zaczęli pracę nad projektem dni torowych dla samochodów autonomicznym trzy miesiące temu i przyznają, że chcieliby w przyszłości stworzyć serię podobnych wyścigów. Dodają również, że seria byłaby ukierunkowana przede wszystkim na pasjonatów oraz inżynierów zajmujących się tworzeniem i rozwojem pojazdów autonomicznych. Zdecydowanie nie chcą dopuścić do sytuacji jaka jest w Formule 1, gdzie trzeba mieć w garści setki milionów, by normalnie funkcjonować.


Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie