Subaru BRZ po faceliftingu: więcej mocy, więcej gadżetów

Japońskie coupe zyskało kilka nowych dodatków
Subaru BRZ po faceliftingu: więcej mocy, więcej gadżetów
Subaru BRZ/fot. Subaru
27.05.2016
Łukasz Kuźmiuk

Nadwozie odświeżonego Subaru BRZ niewiele się zmieniło. Tak naprawdę modyfikacje ograniczyły się do nowych zderzaków oraz LED-owych świateł przednich i tylnych. We wnętrzu pojazdu pojawiła się kierownica z przyciskami do sterowania poprawionym systemem multimedialnym, lepsze fotele, a także wyświetlacz informacyjny o przekątnej 4,2 cala, umiejscowiony obok obrotomierza.

 

 

Więcej nowości znajdziemy pod karoserią auta. Japończycy delikatnie zmodyfikowali sinik Subaru, dzięki czemu rozwija on 205 KM (+5 KM) i 212 Nm (+7 Nm). W skrzyni biegów skrócono przełożenie główne (z 4.3:1 do 4.1:1), co powinno pozytywnie odbić się na przyspieszeniu.

 

Sprawdź też: Polonez plus Subaru=Subarnez. Tak złe że aż dobre!

 

Inżynierowie zadbali również o lepsze prowadzenie samochodu. Karoserię BRZ usztywniono specjalnymi rozpórkami, a w zawieszeniu pojawiły się nowe amortyzatory i sprężyny oraz grubsze stabilizatory. Na bardziej wymagających klientów czeka opcjonalny pakiet "Performance Pack", w którego skład wchodzą m.in. sportowe amortyzatory firmy Sachs, układ hamulcowy Brembo i 17-calowe obręcze o szerokości 7.5 cala zamiast 7 cali. Mniej doświadczeni kierowcy będą zadowoleni z poprawionego systemu ESP z trybem torowym, dzięki czemu będą mogli doskonalić swoje umiejętności bez obaw o utratę panowania nad pojazdem.

Polecane wideo

Subaru BRZ po faceliftingu: więcej mocy, więcej gadżetów
Subaru BRZ po faceliftingu: więcej mocy, więcej gadżetów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie