Powstanie kabriolet na bazie Bentleya Mulsanne?

To byłoby rzadkie i bardzo drogie auto
Powstanie kabriolet na bazie Bentleya Mulsanne?
Bentley Grand Convertible/fot. Bentley
27.05.2016
Łukasz Kuźmiuk

W rozmowie z "Car and Driver" szefostwo Bentleya potwierdziło chęć zbudowania kabrioletu na bazie modelu Mulsanne. Samochód mógłby powstać w dwa lata, jednak jego sprzedaż byłaby bardzo ograniczona. Brytyjska marka już od dłuższego czasu krąży wokół tego tematu.

 

 

Po raz pierwszy pomysł na brytyjski kabriolet został zaprezentowany w roku 2012, na konkursie elegancji w Pebble Beach. Dwa lata później, na targach samochodowych w Los Angeles, Bentley zaprezentował koncepcyjny model Grand Convertible, który trafił na moją listę najpiękniejszych samochodów w dziejach motoryzacji.

 

Sprawdź też: Kup sobie Bentleya po... Elżbiecie II!

 

Nowy model Bentleya miałby powstać w zaledwie 20 egzemplarzach, a każdy z nich kosztowałby minimum milion funtów (około 5,7 mln zł). Skąd tak zaporowa cena i niewielka liczba pojazdów? Brytyjczycy twierdzą, że olbrzymi kabriolet byłby popularny tylko na niektórych rynkach i to w wąskim gronie klientów. Dlatego uznali, że lepszym rozwiązaniem jest stworzenie 20 aut i sprzedanie ich kolekcjonerom po wysokiej cenie. Jeśli gotowy projekt będzie wyglądał jak koncepcyjny Bentley Grand Convertible, to myślę, że będzie wart tych pieniędzy. 

Polecane wideo

Powstanie kabriolet na bazie Bentleya Mulsanne?
Powstanie kabriolet na bazie Bentleya Mulsanne? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie