Idiota spał za kierownicą jadącej Tesli!

Ludzka głupota nie zna granic
Idiota spał za kierownicą jadącej Tesli!
Śpiący kierowca w Tesli/fot. YouTube
27.05.2016
Łukasz Kuźmiuk

Autopilot w Tesli rzeczywiście może być dla niektórych kierowców przydatnym gadżetem, ale trzeba z niego korzystać z rozsądkiem. Mimo swojego wysokiego poziomu dopracowania system nie jest perfekcyjny i wciąż może popełnić błąd. W poważaniu miał to ten kierowca.

 

 

Sam producent elektrycznych samochodów ostrzega, że w trakcie jazdy na autopilocie należy zachować czujność, ponieważ auto może zrobić błąd. Zachowanie kierowcy z filmiku poniżej jest naganne, ale znając życie to dopiero początek podobnych przypadków. Najwyraźniej facet ma tak duże zaufanie do elektronicznych gadżetów, że jest w stanie powierzyć im życie swoje i innych uczestników ruchu, albo jest po prostu idiotą. Obstawiałbym drugą opcję.

 

Sprawdź też: Starsza pani jedzie Teslą w trybie Autopilot [ROZKOSZNE WIDEO]


Oczywiście Tesla zastosowała system ostrzegający kierowcę o nieprawidłowym zachowaniu pojazdu. W momencie wystąpienia błędu komputera kierowca otrzymuje komunikat z prośbą o przejęcie kontroli nad autem. Jeśli ostrzeżenie zostanie zignorowane samochód zwalnia i włącza światła awaryjne. Sęk w tym, że zaraz po wybudzeniu ze snu człowiek musi zorientować się w sytuacji, a w razie zagrożenia może być już na to za późno.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie