Tak kończą kradzione samochody [galeria]

Straż graniczna zlikwidowała wart miliony złotych magazyn kradzionych części samochodowych.
Tak kończą kradzione samochody [galeria]
25.05.2016
Michał Trocki

Historia zaczęła się ponad rok temu kiedy stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową  zabezpieczyli Bentley’a Continental GT,  który został sprowadzony z Austrii po pożarze. Po badaniach  okazało się, że w pojeździe zamontowane są części ze skradzionego w październiku 2015 roku  na terenie Niemiec samochodu tej samej marki. Po nitce do kłębka udało się dotrzeć do mężczyzn, którzy na jednym z portali aukcyjnych oferowali do sprzedaży używane części samochodowe. Okazało się, ze pochodzą z kradzionych samochodów.

 

 

Działania operacyjne prowadzone przez straż graniczną i policję doprowadziły jej funkcjonariuszy na pomorze, gdzie w okolicy Lęborka odkryli oni olbrzymi magazyn pełen części wartych prawie 16 milionów złotych. W sumie w ciągu dwóch dni w ręce strażników granicznych i policjantów wpadło aż 5 osób organizujących proceder handlu częściami.

 

 

Do „dziupli” trafiały części samochodowe pochodzące z pojazdów skradzionych na terenie Polski, Niemiec, Szwajcarii, Holandii oraz Norwegii.  Przez pięć dni policjanci zabezpieczyli elementy pochodzące ze 122 pojazdów. 

 

 

 

Najstarsze części zabezpieczone przez funkcjonariuszy pochodzą z samochodu skradzionego w 2007 roku. Do dziupli trafiały głównie akcesoria  z pojazdów skradzionych w latach 2010-2016.

 

Polecane wideo

Tak kończą kradzione samochody
Tak kończą kradzione samochody - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie