"Fifth Gear": koniec legendy! Tiff Needell idzie na emeryturę?

Kultowy program motoryzacyjny znika z anteny na dobre? Na to niestety się zanosi
"Fifth Gear": koniec legendy! Tiff Needell idzie na emeryturę?
Fot. Tiff Needell Twitter
25.05.2016
Andrzej Chojnowski

Cały świat czeka na premierę odmienionego Top Geara z nowymi prowadzącymi i nowymi (mam nadzieję) pomysłami. Po drugiej stronie oceanu Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May, ekipa dawnego Top Gear, szykują swój własny, autorski program motoryzacyjny o nazwie "The Grand Tour". A gdzie jest Tiff Needell, człowiek od którego to wszystko kiedyś się zaczęło, pierwszy prowadzący Top Gear, facet który własnymi rękami zbudował popularność telewizyjnych programów o samochodach? Przez wiele lat Tiff miał swój własny program motoryzacyjny o nieco archaicznej w czasach skrzyń ośmiobiegowych nazwie "Fifth Gear". Wygląda jednak na to, że kolejnego sezonu "Piątego biegu" już nie zobaczymy. Tiff poinformował z żalem na Twitterze że nowe odcinki jak na razie nie powstają.

 Ostatnie odcinki "Fifth Gear" nakręcono w ubiegły piątek i na tym koniec. Nie wiadomo czy powstaną następne - nie ma pieniędzy na ich produkcję a stacja ITV4 ociąga się z ich zamawianiem. Jeśli nic się nie zmieni to programu czeka śmierć! W ten smutny sposób, po blisko 30 latach nieprzerwanej obecności na antenie, Tiff Needell pożegnałby się z telewizją.  

Needell, niegdyś znakomity kierowca wyścigowy (trzecie miejsce w wyścigu Le Mans w 1990 roku) i fantastyczny gaduła, człowiek z którym miałem okazję spędzić na rozmowie kilka rewelacyjnych godzin w zeszłym roku, z pewnością znajdzie sobie nowe zajęcie - jest rozchwytywanym mówcą i showmanem chętnie zapraszanym na imprezy i konferencje. Jednak czy telewizja poradzi sobie bez prawdopodobnie najlepszego kierowcy wśród prowadzących i najlepszego prowadzącego wśród kierowców?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie