Nowy roadster Hondy w 2018 roku?

Wszystko wskazuje na to, że Honda aktualnie pracuje nad małym roadsterem. Auto ma trafić do sprzedaży w 2018 roku
Nowy roadster Hondy w 2018 roku?
Honda S2000 Render/fot. Autocar
20.05.2016
Łukasz Kuźmiuk

W roku 2018 Honda będzie świętować swoje 70-lecie, więc możemy się spodziewać kilku niespodzianek ze strony Japończyków. Mówi się, że trwają prace nad małym roadsterem. Czy faktycznie kierownictwo azjatyckiej marki posłuchało fanów i szykuje następcę słynnego modelu S2000? Wszystko wskazuje na to, że tak.

 

Potwierdzeniem tej tezy ma być rozmowa magazynu "Car and Driver" z proszącym o zachowanie anonimowości pracownikiem firmy Honda. Informator twierdzi, że Japończycy pracują nad autem które ma być zbliżone wymiarami do Mazdy MX-5, ale pod względem mocy ma ją znacząco przewyższać. Nowa "Hania" także ma mieć silnik z przodu i napęd na tylną oś. Co więcej, model S2000 powstał na 50. rocznicę marki, a jego następca może pojawić się przy okazji zbliżającego się 70-lecia przedsiębiorstwa. Oczywiście na razie nie ma co liczyć na potwierdzenie informacji ze strony Hondy - wszak niespodzianka powinna pozostać niespodzianką.

 

Sprawdź też: Reklamy warte uwagi: Honda

 

Plotka głosi także, że pod maską nowego roadstera ma zagościć turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów, pochodzący z obecnej generacji Civica Type R. Przypomnę tylko, że sportowy hatchback rozwija aż 310 KM. Gdyby niezmieniony motor trafił do samochodu wielkości MX-5, to mielibyśmy przepis na jedno z najgorętszych aut na rynku.

Nowy roadster Hondy ma być produkowany w tym samym amerykańskim zakładzie, gdzie obecnie powstaje model NSX. Osobiście mocno trzymam kciuki za powodzenie w pracach nad nowym dzieckiem marki. Też tęsknię za S2000...

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie