Driftowy Jaguar E-Type z silnikiem 1JZ od Toyoty. Sztos wszystkich sztosów

Co można zrobić z dwóch pordzewiałych kawałków blachy które kiedyś były Jaguarem E-Type? Na przykład takie cudo. Klękajcie narody!
Driftowy Jaguar E-Type z silnikiem 1JZ od Toyoty. Sztos wszystkich sztosów
Fot: Charlie’s Classic & Custom Body & Paint Shop
19.05.2016
Andrzej Chojnowski

Zazwyczaj jak ktoś ma Jaguara E-Type to dba o niego bardziej niż o żonę i "Dżag" najczęściej wygląda wtedy tak:

 

Ale właściciel poniższego Jaguara, Anglik prowadzący warsztat Charlie’s Classic & Custom Body & Paint Shop zajmujący się renowacją starych samochodów, startował z zupełnie innego poziomu. On miał do dyspozycji... dwa pordzewiałe kawałki karoserii które kiedyś były E-Type'em. Serio, więcej rudej niż na zlocie Mercedesów W202... I z tego powstał JZaguar czyli driftowy E-Type z sześciocylindrowym silnikiem 1JZ od Toyoty . 

 

Zobacz też: Jaguar XKSS wraca do produkcji! 

Zbudowanie tego samochodu od nowa zajęło właścicielowi długie osiemnaście miesięcy. Niewielu specjalistów od starych samochodów w ogóle podjęłoby się odbudowy pojazdu który był w tak złym stanie jak ten – dwa kawałki karoserii w stanie agonalnym... Teraz samochód wygląda jak po zmartwychwstaniu. Pod maską siedzi kultowa jednostka 1JZ GTE połączona z turbiną GReddy. Skrzynia biegów to pięciobiegowy manual z BMW, reszta gratów też jest głównie z Bawarii. Proces modyfikacji JZaguara jeszcze nie zakończył więc minie jeszcze parę tygodni zanim auto zacznie chodzić bokiem po torach wyścigowych. Ale kiedy zacznie – chcielibyśmy tam być...

 

 

 

 

Polecane wideo

Driftowy Jaguar E-Type z silnikiem 1JZ od Toyoty. Sztos wszystkich sztosów
Driftowy Jaguar E-Type z silnikiem 1JZ od Toyoty. Sztos wszystkich sztosów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie