Nowe kompakty od Volvo

Po wprowadzeniu do salonów sprzedaży całej rodziny 90, Szwedzi wzięli się za odmładzanie najmniejszych aut w ofercie. Oto jak będą wyglądały nowe Volvo serii 40.
Nowe kompakty od Volvo
Czy powróci Volvo S40? Dowiemy się niebawem. Zdj. Volvo
18.05.2016

Samochody zostaną zbudowane na nowej platformie CMA o której Volvo informowało już w ubiegłym roku . To mniejsza wersja SPA na której powstały modele XC90, S90 i V90, a mamy nadzieję że niebawem i C90. Wraz  nowym podwoziem mają pojawić się nowe silniki. Zapewne w najmocniejszych wersjach „czterdziestek” znajdziemy znane już turbodoładowane czterocylindrowe Drive-E, ale Szwedzi zapowiedzieli pojawienie się nowego silnika o trzech cylindrach który będzie stanowił trzon oferty w kompaktowych wozach. Oczywiście do wyboru będziemy mieli również hybrydy i, pierwszy raz w historii aut spod znaku żelaza, samochód w pełni elektryczny.

 

Kompaktowe Volvo w wersji elektrycznej - tak będzie wyglądało jego podwozie. Zdj. Volvo

Wzornictwo ewidentnie nawiązuje do znanych już nowych modeli marki, ma być kolejnym krokiem w wymianie pokoleniowej, której zakończeniem będzie zapewne odmłodzenie serii 60. Jednak trzeba przyznać, że znajdując analogiczne elementy co np. XC90, stylistyka najmniejszych Volvo jest jednak nieco bardziej odważna. Nie wiadomo czy nowy kompakt będzie sedanem czy liftbackiem, ale kształt tylnej części nadwozia pozwala sądzić, że firma wraca do czasów gdy w segmencie królowały modele 440/460 i pierwsze S40. Z tego powodu nieznane są również jeszcze nazwy. Czy będziemy mieć S40 czy V40, a może oba?  Oczywiście nowe Volva dostaną rozbudowane systemy bezpieczeństwa znane z aktualnie wchodzących na rynek modeli.

 

Kompaktowy SUV od Volvo. Czy będzie to XC40? Zdj. Volvo

Ciekawostką jest fakt, że w wypadku kompaktów Szwedzi wybrali inną drogę. Wejście serii 90 było poprzedzone jednym – dwoma samochodami studyjnymi i właściwie do premiery XC90 nie było wiadomo nic (poza drobnymi wyciekami). Tymczasem teraz przedstawiono dość dużą ilość informacji na ten temat. Tak czy inaczej to co możecie oglądać na zdjęciach to nadal samochody koncepcyjne nie wersje produkcyjne . Jednak krótki czas do obiecanego rozpoczęcia produkcji (ma to się stać już w przyszłym roku) może oznaczać, że produkt finalny nie będzie się znacząco różnił od tego co możecie dziś oglądać.

Polecane wideo

Nowe kompakty od Volvo.
Nowe kompakty od Volvo. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie