Reklama

18 lat Automaniaka!

środa 18.05.2016
18 lat Automaniaka! zdjęcie: TVN Turbo

Kupa świetnej zabawy i mnóstwo interesującej pracy. Automaniak ma 18 lat!

Maj 1998 rok - na antenie TVN startuje Automaniak. Pierwszym prowadzącym był Tomek Sianecki. Po kilku odcinkach dołączyła do niego Martyna Wojciechowska. Po kilku gościnnych występach w miejsce Tomka Sianeckiego wchodzi utytułowany pilot rajdowy, Maciej Wisławski. Ten duet prowadził program nieprzerwanie przez wiele lat. Relacjonowali dla was wszelkiego rodzaju imprezy motoryzacyjne. To oni mieli okazję przetestować takie hity sprzedaży jak Fiat Seicento, debiutującego Forda Focusa czy wściekle szybkie Evo 6. 

W 2006 roku powstał Automaniak MAX, w którym po raz pierwszy mogliście zobaczyć Jarka Maznasa. Martyna, Maciek i Jarek oprócz testów zarówno nowych jak i klasycznych samochodów gościli w studiu wiele gwiazd, które próbowały swoich sił na torze Rally Crossowym w Słomczynie. Z ich udziałem powstało 450 odcinków.

Rok 2008 to nowożytne dzieje automaniaka. Program w nowej formule do dziś prowadzony jest przez Marcina Prokopa, Jarka Maznasa, Patryka Mikiciuka oraz przeze mnie. Oprócz testowania aut do granic możliwości, gościliśmy u nas w programie sławy takie jak Jutta Kleinschmidt, Sir Stirling Moss czy Rauno Aaltonen. Przez pewien czas współprowadzącym program był Ben Collins. Ex Stig.

Przez ponad 18 lat w Automaniaku przewinęło się ponad 1500 samochodów a prowadzący pełni poświęcenia wykonali blisko 2000 testów. Za nami 631 odcinków najstarszego programu motoryzacyjnego w Polsce. Jak wyglądał? No, trochę się zmieniał. Miło powspominać Martynę i Wiślaka, a później pośmiać ze mnie, Patryka i Jarka. 

 –To nie było łatwe, żeby pracować na co dzień w PLAYBOYU i jednocześnie kręcić – chyba spokojnie tak można napisać – najpopularniejszy magazyn motoryzacyjny w Polsce. Nie było łatwo i często bywało nerwowo, ale tego absolutnie nie żałuję. Poznałem naprawdę fantastycznych fachowców, którzy pokazali mi całkiem nowy świat. Brzmi ckliwie? A jak ma brzmieć, gdy człowiek sobie przypomni dni w deszczu, upale, kurzu. Te poranne zdjęcia i noce w zimnie. Mazury, wielki świat, prędkość, zmęczenie i radość – to wszystko mam na co dzień w Automaniaku. Kogo powinienem wymienić, żeby załoga Automaniaka też przeszła do historii? Spójrzcie na tyłówkę naszego programu! Nad finalnym efektem pracuje kilkanaście osób, którym bardzo za ich pracę dziękuję. 

 
 

Rafał Jemielita

Redaktor Naczelny

Zobacz całą galerię

18 lat Automaniaka!

zdjęcie: TVN Turbo następne

1/28

Reklama

Polecane wideo

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Reklama