Hyundai zatrudnił byłego projektanta Bentleya

Hyundai stawia na rozwój marki Genesis.
Hyundai zatrudnił byłego projektanta Bentleya
SangYup Lee/fot. Hyundai
18.05.2016
Łukasz Kuźmiuk

Hyundai ogłosił, że SangYup Lee, projektant m.in. niektórych modeli Bentleya i Chevroleta, dołączył do grona pracowników koreańskiego koncernu. Zatrudnienie nowego designera to bardzo dobry ruch ze strony azjatyckiego giganta, ponieważ spod ręki Lee wyszły takie projekty jak np. przepiękny Bentley EXP 10 i nieco mniej zachwycająca Bentayga, a także Chevrolet Camaro i Corvette Stingray Concept (z 2009 roku). Lee będzie odpowiedzialny za współtworzenie nowych modeli Hyundaia i Genesisa.

 

 

"Innowacyjny design i zaskakujący rozwój koncernu Hyundai zawsze napawał mnie dumą jako Koreańczyka", powiedział Lee. "Teraz chcę przyczynić się do tworzenia światowej klasy modeli Hyundaia i marki Genesis".

 

Sprawdź też: Takie limuzyny Brabus robi tylko dla Dubajczyków

 

Genesis jest dla Hyunadaia tym, czym Lexus jest dla Toyoty. Koreańczycy postanowili poczynić odważne kroki ku tworzeniu luksusowych aut, a efekty ich pracy można już podziwiać m.in. w amerykańskich salonach. W USA są obecnie dostępne modele G90 i G80 (jego odpowiednikiem w Polsce jest Hyundai Genesis). Wszystko wskazuje na to, że europejscy liderzy rynku samochodów luksusowych niebawem będą mieli groźnego konkurenta.

Polecane wideo

Hyundai zatrudnił byłego projektanta Bentleya
Hyundai zatrudnił byłego projektanta Bentleya - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie