Najszybsza kosiarka świata na torze wyścigowym

Pisaliśmy niedawno o rekordowej prędkości osiągniętej przez kosiarkę Hondy. Jej konstruktorzy poszli o krok dalej i postanowili przetestować ją na torze wyścigowym.
Najszybsza kosiarka świata na torze wyścigowym
Tiago Monteiro zamienił wyścigowa Hondę na kosiarkę
03.05.2014
Michał Trocki

Rekordowa kosiarka wyposażona jest w silnik o pojemności 1000 cm3  (osiągający moc 109 KM) oraz podzespoły z quada. To, że jest szybka, udowodniła kilka tygodni temu - na czterokołowym wehikule udało się pobić rekord Guinnessa (187 km/h). Teraz za sterami Hondy usiadł jeden z kierowców wyścigowego teamu WTCC Tiago Monteiro. Jego celem było jak najszybsze pokonanie zakrętu „Eau Rouge” na francuskim torze Spa Francorchamps.


Mimo niezbyt dobrych warunków (powierzchnia toru była mokra), Portugalczyk zdołał osiągnąć prędkość 130 km/h. Sukces uczcił kilkoma bączkami i... skoszeniem fragmentu trawy okalającej tor.

Tiago Monteiro, komentując swój wyczyn, zwrócił uwagę, że przy wysokiej prędkości nad kosiarką ciężko było zapanować:  -Ta kosiarka jest bardzo szybka i bardzo czuła na ruchy kierownicą, co utrudnia jazdę z dużą prędkością. Z uwagi na ogromną moc zapewniającą nieziemskie przyspieszenie, pokonanie zakrętu Eau Rouge wymaga dużego skupienia, szczególnie na mokrej nawierzchni.
 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie