Karbonowy Mustang z silnikiem o mocy 959 KM. Ameryka, hell yeah!

Są takie chwile kiedy kochasz klasyczne Fordy Mustangi nawet bardziej niż zazwyczaj. To jedna z takich chwil
Karbonowy Mustang z silnikiem o mocy 959 KM. Ameryka, hell yeah!
Fot. Ringbrothers
07.05.2016
Andrzej Chojnowski

Są oldtimery którymi jeździ się tylko na spoty, i tylko tempem spacerowym. I takie, którymi na światłach spuszcza się lanie innym samochodom sportowym. Ten Ford Mustang należy do tej drugiej grupy. Ba! Można powiedzieć że w tej grupie jest samcem alfa. Choć to właściwie już nie Mustang tylko supersamochód z karbonu zbudowany od podstaw.

 

Amerykańska firma Ringbrothers ze Spring Town w Wisconsin, należąca do Jima i Mike'a Ringów, specjalizuje się w tuningu starych amerykańskich muscle carów. Bracia Ring robili już bardzo różne rzeczy - przerabiali Camaro, Chevelle, Fairlane'y i sporo Mustangów. Ale jeszcze nigdy, co sami przyznają, nie porwali się na projekt równie ambitny.

Ich Mustang Espionage powstał na bazie "pony cara" z 1965 roku, ale auto bazowe zostało niemal całkowicie przebudowane. Zaczęto od poszerzenia samochodu o pięć centymetrów z każdej strony. Potem dodano karoserię zbudowaną CAŁKOWICIE z włókna węglowego. Tak jest, cały cholerny Ford Mustang wykonany z karbonu. Auto zostało pokryte lakierem przygotowanym we współpracy z firmą BASF  i nazwanym "Spy Green" czego chyba nie trzeba tłumaczyć bo Mustang w tych barwach rzeczywiście wygląda jak superbroń z czasów Zimnej Wojny.

Modyfikacje objęły nie tylko karoserię, ale też silnik. I właściwie nie wiadomo już co w przypadku tego samochodu robi większe wrażenie. Pod maską kryje się bowiem wzmocnione kompresorem siedmiolitrowe V8 o mocy... 959 koni mechanicznych. Do tego sześciobiegowa skrzynia manualna Tremec, sprzęgło Centerforce DYAD i hamulce BAER. Mustang siedzi na feldze HRE (18 przód, 19 cali tył) i oponach NITTO. Premiera auta miała miejsce w zeszłym roku na targach SEMA w Las Vegas ale te zdjęcia to pierwsza oficjalna prezentacja tego samochodu. Piękny, c'nie?

 

Zobacz: Mustang Espionage w programie Jaya Leno

Polecane wideo

Karbonowy Mustang z silnikiem o mocy 959 KM. Ameryka, hell yeah!
Karbonowy Mustang z silnikiem o mocy 959 KM. Ameryka, hell yeah! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie