Najszybsza przednionapędówka w historii Nurburgringu. Honda? Już nie...

Volkswagen zaorał wszystkich konkurentów. Tak dobrego czasu na Nordschleife nie zrobił dotąd żaden samochód z przednim napędem.
Najszybsza przednionapędówka w historii Nurburgringu. Honda? Już nie...
Fot. Volkswagen
04.05.2016
Andrzej Chojnowski

Rok temu Honda ujawniła że przedprodukcyjny egzemplarz Civic Type-R objechał okrążenie niemieckiego toru Nurburgring w niesamowitym czasie 7:50.63. Na świecie zawrzało. Żadna przednionapędówka nie wykręciła nigdy tak dobrego czasu. To lepiej niż np. BMW M4 czy Renault Mégane RS 275 Trophy-R. Cholernie szybko. To zaledwie o parę sekund wolniej od takich supersamochodów jak Audi R8, Pagani Zonda S czy Nissan GT-R. 

 

Wygląda na to, że ten rekord Hondy można już przenieść do historii. Volkswagen właśnie podał, że Golf GTI pobił ten wynik "Typera”. Nowy rekord okrążenia Nordschleife dla przednionapędówek to od wczoraj 7:49.21.

 

Niemcy nie wystawili zwykłego GTI tylko wersję GTI Clubsport S. To najmocniejsza odmiana najmocniejszego Golfa – ma dwulitrowy, czterocylindrowy silnik TSI, 308 koni mechanicznych, sześciobiegową skrzynię manualną, do setki rozpędza się w 5,8 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 265 km/h. Właśnie taki seryjny samochód ustanowił rekord.

Niemcy nie uciekli się do wybiegu Japończyków którzy na Nordschleife wystawili „przedprodukcyjny prototyp”. Według ich zapewnień takiego Golfa GTI można kupić w każdym sklepie z Golfami GTI. Choć trzeba się spieszyć – powstanie jedynie 400 egzemplarzy.

 

Zobacz rekordowy przejazd Volkswagena po Nurburgringu i porównaj onboardem Hondy. Kto następny do pobicia rekordu? Nie widać chętnych.

 

 

 

Przejazd Hondy Civic Type-R

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie