Chris Harris z Top Gear kontra team z Gumball 3000. Na ostro!

Prowadzący Top Gear ściągnął na siebie gniew uczestników wyścigu Gumball 3000. O co poszło? W sumie - o jedno słowo...
Chris Harris z Top Gear kontra team z Gumball 3000. Na ostro!
Fot. Bentley
03.05.2016
Andrzej Chojnowski

Zaczęło się niewinnie - od jednego tweeta Chrisa Harrisa który uznał za stosowne skomentować przetaczającą się przez Wyspy Brytyjskie (a niebawem przez resztę Europy) imprezę dla bogaczy, o nazwie Gumball 3000.

 

Czyli? "Gdybym zarządzał firmą produkującą supersamochody, płaciłbym za to żeby moje produkty nie były kojarzone z tymi głąbami z Gumballa".

 

Ostro? Może o jedno słowo za dużo. Co miał na myśli Chris? Pewnie to, że w Gumballu tak naprawdę chodzi o pieniądze i szpanerstwo a mniej - o miłość do motoryzacji. Użycie słowa "głąby" spowodowało, że paru uczestników Gumballa poczuło się wywołanych do tablicy i tym sposobem zrodził się epicki moto shitstorm na Twitterze. Pierwszy odpowiedział BunB, amerykański raper:  

("Nie masz takiej firmy więc pierd... się. Po drugie, jesteś cipką więc pierd... się. A po trzecie my jesteśmy Gumball 3000 - więc pierd... się!)

 

Inteligentnie? Bardzo. Swoją drogą ten wpis BunB zaczął żyć własnym życiem i niebawem liczba komentarzy do niego przerośnie liczbę komentarzy do wpisu Harrisa. Ale idźmy dalej bo shitstorm zatacza coraz szersze kręgi. Głos zabrał np. Buttsy Butler, angielski drifter, miłośnik życia, barwna postać:  

("O rany, a myślałem że jesteś spoko gość. Proszę nie wypowiadaj się o ludziach których nie znasz").

 

Odezwali się Saudyjczycy z Team Galag, ci którzy przyjechali na tegoroczny Gumball specjalnie wykonanym na ich zamówienie batmobilem na bazie Lamborghini, w całości z włókna węglowego. 

("Nie zgadzamy się. Nie wszyscy jesteśmy głąbami"). Nie wszyscy? Czyli co, jednak ktoś w tym gronie jest głąbem?

 

Pojawiły się groźby...

("Uważaj co mówisz.  Gumball to duża grupa ustosunkowanych ludzi, możemy użyć naszych pieniędzy i wpływów...")

 

Przewidywania co do losów nowego Top Geara... 

 ("Właśnie takie podejście sprawi że nowy Top Gear będzie do niczego")

 

Drwiny... 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie