Nowy Batmobil na tegorocznym wyścigu Gumball. Bestia! [DUŻO ZDJĘĆ]

Wiele już widzieliśmy, ale czegoś takiego - jeszcze nie. Oto karbonowy batmobil z silnikiem V10 od Lambo. Potwór!
Nowy Batmobil na tegorocznym wyścigu Gumball. Bestia! [DUŻO ZDJĘĆ]
Fot. Team Galag
01.05.2016
Andrzej Chojnowski

Na wyścigu Gumball 3000 regularnie pojawiają się najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące konstrukcje, ale to kasuje wszystko co do tej pory widziałeś. Saudyjska ekipa Team Galag która trzy lata temu wystawiła w Gumballu wierną replikę Tumblera czyli pojazdu z filmu "Mroczny rycerz", tym razem przebiła stawkę. I to w iście hollywoodzkim stylu.

 

 

Na tegoroczny Gumball 3000 który właśnie wystartował z Dublina (trasa wiedzie przez Szkocję, Anglię, Luksemburg, Szwajcarię, Czechy, Węgry i Rumunię, omijając Polskę) saudyjski zespół przygotował całkowicie unikatowe auto które budową, sylwetką i detalami nawiązuje do batmobilu występującego w grze komputerowej Batman: Arkham Knight. Mierzący 3,4 metra i zbudowany na ramie pojazd ma silnik z Lamborghini (V10 o mocy 560 KM), 26-calowe (!) koła, automatyczną skrzynię biegów, niezależne zawieszenie i karoserię wykonaną w całości z włókna węglowego co nie mieści się w głowie jeśli przyjrzeć się detalom samochodu nawiązującym do pojazdu który można zobaczyć w grze. 

 

Auto jest wyposażone w masę smaczków takich jak klimatyczne czerwone podświetlenia wmontowane w siedzenia czy pedały, podłogę czy fotele a przy tym jest ponoć bardzo wygodne - ma klimatyzację, skórzaną tapicerkę, wspomaganie kierownicy, skrzynię obsługiwaną przy pomocy łopatek na kierownicy, zaawansowany system audio... Nic nam nie wiadomo o tym, czy pojazd czymkolwiek strzela ani czy z rury wydechowej wydobywają się płomienie, jak w prawdziwym batmobilu ale jeśli Saudyjczycy zadali sobie tyle trudu (oraz wydali tyle pieniędzy) na zbudowanie samochodu tak niezwykłego to kto ich tam wie...

 

Za zrealizowanie wizji odpowiedzialna jest bardzo doświadczona szwedzka firma Caresto - wcześniej zbudowała m.in. 600-konnego Rebelliona R2K dla Jona Olssona (klik), którym szwedzki narciarz wystartował w Gumballu 3000 w 2013 roku. Tym razem Szwedzi zaorali jednak wszystkich, siebie także.

 

Team Galag informację o batmobilu trzymał w tajemnicy do samego końca - członkowie zespołu wkręcali wszystkich że w tegorocznym wyścigu pojadą... dwoma specjalnie oklejonymi samochodami Yugo. Wkrętka okazała się skuteczna, a zaskoczenie pojawieniem się batmobilu - totalne. 

 

 

Polecamy:

Z Londynu do Nowego Jorku ponownie w trzy godziny? Trzymamy kciuki!

Opublikowany przez Esquire Polska na 28 kwietnia 2016

Polecane wideo

Nowy Batmobil na tegorocznym wyścigu Gumball.
Nowy Batmobil na tegorocznym wyścigu Gumball. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie