Felgi i opony – jak o nie dbać i odpowiednio konserwować

Z ważnej roli opon oraz felg doskonale zdaje sobie każdy kierowca. Nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób powinno się o nie dbać i co zrobić, aby wydłużyć ich życie.
Felgi i opony – jak o nie dbać i odpowiednio konserwować
01.04.2016

Dlaczego warto dbać o felgi i opony?

Chyba każdy z nas marzy o idealnie „odpicowanym” aucie, które przyciąga wzrok przechodniów, innych kierowców i budzi ich podziw. Oczywiście, bardzo istotne są marka i model, lecz chwilowo odrzucając ten „drobiazg” na nieco dalszy plan, warto zastanowić się, co decyduje o atrakcyjnym wyglądzie samochodu.

 

Bez wątpienia największym „przyciągaczem” spojrzeń jest zadbany lakier i to właściwie niezależnie od koloru. Gładka i błyszcząca powierzchnia jest gwarantem sporej uwagi na każdych światłach, podczas każdej podróży.

 

Nie możesz pominąć też atrakcyjnych dodatków, jakimi są felgi i opony. Choć z pozoru mogą wydawać się niezbyt istotne, w rzeczywistości są prawdziwym języczkiem u wagi.

Jak zadbać o felgi?

W przypadku tego elementu kluczowa jest systematyczność prowadzonych działań. Pamiętaj, że zabrudzenia tym trudniej usunąć, im dłużej utrzymują się na powierzchni. Dlatego też felgi powinieneś czyścić nie rzadziej niż raz w miesiącu.

 

Nie powinieneś tego robić jedynie przy użyciu wody i szmatki. Nie dość, że zwykle te środki są po prostu niewystarczające, to jeszcze nie stanowią żadnej bariery dla przyszłych zanieczyszczeń i korozji. W dłuższej perspektywie w ten sposób może wyrządzić więcej krzywdy swojemu autu, niż korzyści.

 

Eksperci polecają korzystanie z odpowiednio przygotowanych preparatów do czyszczenia felg, jak chociażby K2 Felix. Kluczowe w osiągnięciu zamierzonego efektu jest odpowiednie użytkowanie, które w dodatku jest bardzo proste. Wystarczy spryskać powierzchnię felgi środkiem, którego aktywne składniki rozprawią się ze wszystkimi zabrudzeniami. Odczekaj 10 minut i za pomocą szczotki o miękkim włosiu lub szmatki usuń zanieczyszczenia. Na koniec spłucz całość dużą ilością wody. Warto dodać, że Felixa możesz używać także do kołpaków.

 

To jednak nadal nie wszystko. Felgi nie tylko odzyskają dawny blask. Na ich powierzchni powstanie niewidzialna warstwa ochronna, która zabezpieczy element przed wystąpieniem w przyszłości korozji. Co więcej, dzięki systematycznemu stosowaniu, kolejne mycie będzie prostsze i zajmie ci mniej czasu.

A co z oponami?

Z pewnością uważasz, że opona powinna dobrze utrzymywać tor jazdy pojazdu, a także wydawać charakterystyczny dźwięk podczas raptownego ruszania czy hamowania. Nie możesz jednak pomijać względów estetycznych, szczególnie w przypadku auta, które każdego dnia pokonuje spore ilości kilometrów. Ogumienie się niszczy, brudzi i matowieje. Można się przed tym ustrzec i warto to zrobić. Jak?

 

Podobnie jak w przypadku felg, pomocne okazują się tu odpowiednie preparaty. Warto polecić w tym miejscu K2 Bold, którego skład został wzbogacony o polimery silikonu. To właśnie one powodują, że opony nabierają połysku i wyglądają zupełnie tak, jak w autach rodem z serii „Fast & Furious”. Pamiętaj jednak, by stosować go jedynie na brzeg, nie na powierzchnię z bieżnikiem.

 

Środek wykazuje działanie pielęgnacyjne i konserwujące. Ogumienie dłużej zachowuje swoją trwałość, zmniejsza się jego podatność na mikropęknięcia, a zanieczyszczenia nie gromadzą się tak szybko jak dotychczas. Nie sposób nie dostrzec także korzyści ekonomicznych wynikających z tego faktu.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie