„To jak YouPorn, tylko o autach”... Nad czym pracuje Clarkson z kolegami?!

Nowy program twórców Top Gear rodzi się w bólach. A tymczasem okazuje się, że Clarkson i spółka pracują nad czymś jeszcze innym...
„To jak YouPorn, tylko o autach”... Nad czym pracuje Clarkson z kolegami?!
Fot. Facebook
27.04.2016
Andrzej Chojnowski

Nie program telewizyjny, nie magazyn o samochodach ale strona internetowa! Tak jest, trio z Top Gear niezależnie od prac nad programem motoryzacyjnym dla firmy Amazon (programu z ogromnym budżetem, naprawdę OGROMNYM – klik), przygotowuje zupełnie nowy serwis www poświęcony samochodom. 

 

Strona nad którą pracują trzej panowie nazywa się DriveTribe (czyli tłumacząc na polski: moto-plemię) i ma być gigantyczną, globalną społecznością fanów wszystkiego co ma silnik, koła i jeździ (najlepiej szybko). Strona istnieje w sieci, choć na razie wiele nie da się tam zrobić. Ale za kilkanaście tygodni serwis ma tętnić życiem.

 

Informację o nowym przedsięwzięciu Clarksona & Co. jako pierwszy przekazał amerykański magazyn Variety. DriveTribe to przedsięwzięcie w które Clarkson, Hammond, May inwestują wspólnie z Andym Wilmanem, producentem dawnego Top Geara, człowiekiem odpowidzialnym za wizualną stronę programu. Za stronę technologiczną i biznesową odpowiada Ernesto Schmitt, amerykański przedsiębiorca internetowy, twórca kilku startupów które sprzedał potem z dobrym zyskiem.

 

Pomysł na DriveTribe jest w sumie bardzo ciekawy – serwis na być podzielony na "plemiona” czyli społeczności fanów motoryzacji skupionych wokół różnych tematów. Każde plemię będzie miało swojego "wodza” – mogą to być zwykli użytkownicy, ale mogą też być to znani dziennikarze (np. Clarkson), kierowcy wyścigowi, celebryci, blogerzy, car spotterzy...

 

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy klip z nowego sezonu Top Gear. Matt LeBlanc za kierownicą!

 

Co o swoim nowym serwisie internetowym mówią Clarkson, May i Hammond? Cytujemy za magazynem Variety: 

Richard Hammond: „Fani gier komputerowych mają Twitcha, podróżnicy – TripAdvisor, fani mody... też coś tam mają. A miłośnicy motoryzacji nie mieli dotąd swojego miejsca w sieci. DriveTribe to zmieni”.

 

James May: „To będzie bardzo otwarta społeczność. Przedstawiciele gatunków najbardziej zagrożonych wyginięciem – takich jak miłośnicy Volvo – będą mieli takie same prawa jak wszyscy inni”.

 

Jeremy Clarkson: „Nie wiedziałem co to jest ten DriveTribe dopóki Hammond nie wytłumaczył mi, że to coś jak YouPorn tylko o samochodach”.

 

 

Trio z dawnego Top Geara ma być codziennie aktywne na DriveTribe, rozmawiać z użytkownikami, moderować dyskusję i dzielić się informacjami. W tej chwili powstaje wersja brytyjska strony, pracuje nad nią dwadzieścia osób (wkrótce – 60), a start przesięwzięcia przewidziany jest na jesień tego roku. Potem przyjdzie czas na inne rynki. W zamierzeniu DriveTribe ma być medium globalnym, i mieć wiele wersji językowych.

 

Jak myślicie – czy ten pomysł chwyci? I czy możemy oczekiwać pojawienia się DriveTribe w Polsce?

  

ZOBACZ: Clarkson, Hammond i May wymyślają nazwę swojego nowego programu - zabawne!

TheStillVeryMuchUntitledClarksonHammondMayAmazonPrimeShowComin...

Shared via Richard Hammond Watch TheStillVeryMuchUntitledClarksonHammondMayAmazonPrimeShowComingAutumn2016 on: http://www.amazon.co.uk/tryprimefree?tag=clarksonmayhammond-21

Opublikowany przez Clarkson, May and Hammond na 10 kwietnia 2016

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie