Ogromny budżet programu Clarksona. Przesada?

Firma Amazon wydaje gigantyczne sumy za nowy programów twórców Top Gear. I uważa że to dobrze wydane pieniądze.
Ogromny budżet programu Clarksona. Przesada?
Fot. Amazon Video UK/Youtube
18.04.2016
Andrzej Chojnowski

Oficjalnie budżet nowego programu byłych gospodarzy programu Top Gear to tajemnica. Mówi się jednak dość otwarcie że amerykańska firma Amazon, nowy pracodawca Jeremy'ego Clarksona, Jamesa Maya i Richarda Hammonda, zapłaci za program motoryzacyjny trójki Anglików ok. ćwierć miliarda dolarów! Nie będą to, rzecz jasna, wyłącznie honoraria dla prowadzących ale kwota jest i tak gigantyczna. Sam Clarkson ma dostawać 15 milionów dolarów za jeden sezon programu.

 

Amazon uspokaja i zapewnia, że firma uważa ten wydatek za dobrze zainwestowane pieniądze. W rozmowie z dziennikarzem brytyjskiego dziennika The Guardian, Jay Marine, szef Amazon Video na Europę, przekonywał że firma postawiła na pewnego konia i nie obawia się porażki. "Ci ludzie przez wiele lat robili świetny program motoryzacyjny, wiedzą jak to się robi. To prawda, bywają kontrowersyjni, ale wiemy jak bardzo widzowie czekają na powrót Jeremy'ego i kolegów".

 

Przypomnijmy - Jeremy wyleciał z BBC za incydent z pracownikiem stacji, jeden z producentów programu został kilkukrotnie uderzony przez Clarksona, poszło o brak kolacji w w hotelu w którym nocowała ekipa Top Gear. Po tym zdarzeniu z pracy w stacji zrezygnowali też Richard Hammond i James May. Całą trójkę przechwyciła firma Amazon, a BBC znalazło sobie nową obsadę Top Geara - program z nowymi prowadzącymi niebawem w całej Europie pokaże Netflix.

 

Amazon nie obawia się jednak, że Clarkson znowu wywinie jakiś kontrowersyjny numer. "Najgorszą rzeczą którą moglibyśmy zrobić byłoby mówienie Jeremy'emu, Richardowi i Jamesowi co mają robić. To oni kierują tym projektem. Mają duży budżet i swobodę decydowania o tym, jak go wydać. My jesteśmy tylko po to, by ich wspierać. Czy zapłaciliśmy duże pieniądze? Oczywiście że tak. Ale oni są warci takich sum. Bardzo rzadko zdarza się, by do wzięcia był team doświadczonych ludzi o globalnej rozpoznawalności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej decyzji." - mówi Marine w rozmowie z Guardianem.

 

Nowy program Clarksona i spółki (oficjalnie nie ma jeszcze nazwy) będzie miał premierę jeszcze w tym roku, prawdopodobnie wczesną jesienią.

 

Ćwierć miliarda dolarów... Za tyle można nakręcić hollywoodzką superprodukcję - i jeszcze zostanie na kilka mniejszych filmów. Czy Amazon przepłacił? 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie