Czy ten pojazd elektryczny może zastąpić samochody?

Zamieniłbyś stanie w korkach na komfortową jazdę czymś takim po ścieżce rowerowej?
Czy ten pojazd elektryczny może zastąpić samochody?
Fot. Mikael Kjellman/Youtube
10.04.2016
Andrzej Chojnowski

Oto PodRide, elektryczny pojazd zaprojektowany i zbudowany przez Mikaela Kjellmana, wynalazcę ze Szwecji. Malutki PodRide (przy nim Smart to limuzyna) ma wiele zalet roweru - choćby niewielkie rozmiary i  "czysty" napęd - a zarazem to, czego oczekujesz od samochodu - bagażnik, dach nad głową, oświetlenie i kierunkowskazy, ogrzewanie i wygodny fotel. PodRide ma też pedały, ale żeby nim jechać nie trzeba cały czas pedałować - kierowcę wspomaga silnik elektryczny dzięki któremu łatwo można pokonywać podjazdy, energii w bateriach starczy na 60 kilometrów.

Genialne? Całkiem, całkiem. Szwedzki projektant chciał stworzyć rozwiązanie pozwalające na bardziej ekologiczne poruszanie się po mieście, bez konieczności odmrażania sobie twarzy i kończyn podczas jazdy na rowerze w surowym skandynawskim klimacie. Tak powstał PodRide, czterokołowe cudo na pedały który wygląda jak monstrualny wózek dla niemowlaka, ale rozpędza się do 25 km/h, do tego skręca, świeci, a nawet driftuje!

 

 

Mikael Kjellman prowadzi kampanię crowdfundingową w serwisie Indiegogo która ma umożliwić mu produkcję PodRide'ów i wprowadzenie pojazdów do sprzedaży. Jego cel to zgromadzenie 300 tysięcy dolarów, ale Szwed zapowiada że jeśli uzbiera sto tysięcy, zacznie sprzedawać PodRide'a w formie zestawów do samodzielnego składania.  

 

 

To jak, kupilibyście czterokołowy driftujący rower elektryczny z płócienną karoserią? 

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie