7 litrów i 900 koni – ten driftowóz ma moc!

Formuła Drift rusza już za parę dni. Vaughn Gittin Jr. odrobił pracę domową i w tym roku ma samochód którym można orać asfalt
7 litrów i 900 koni – ten driftowóz ma moc!
Fot. Ford Performance/RTR
07.04.2016
Andrzej Chojnowski

Nowy sezon Formuły D rusza za moment – pierwsze zawody już w ten weekend w Long Beach w Kalifornii. Vaughn Gittin Jr. ponownie będzie jedną z gwiazd tegorocznego sezonu. A raczej – Vaughn i jego Ford Mustang.

  

 

 

 

Tegoroczna broń Amerykanina waży ledwie 1270 kg, ma silnik V8 o pojemności 7,1 litra i o mocy ponad 900 KM przenoszonej za pomocą czterobiegowej skrzyni jakich używają teamy z NASCARu.  Samochód dla Gittina Jra przygotowany został przez Ford Performance oraz Roush Yates Racing, firmę która buduje silniki do niemal wyczynowych Fordów – i do tych z NASCARu, i do tych z World Endurance Championship.

 

 

Jeśli wydaje ci się, że już wcześniej widziałeś tego Mustanga w akcji (na przykład w klipie z 2015 roku w którym Vaughn Gittin Jr toczy driftowy pojedynek z Daigo Saito na górskiej drodze w Japonii) to jesteś w błędzie. Wtedy Gittin Jr miał do dyspozycji jedynie democar Forda o mocy zaledwie 500 KM. Teraz mamy prawdziwy pokaz mocy.

  

Polecane wideo

7 litrów i 900 koni – ten driftowóz ma moc!
7 litrów i 900 koni – ten driftowóz ma moc! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie