Zobacz najnowszy elektryczny supermotocykl Mugena

Wygląda jak ścigacz i jest szybki jak ścigacz – tyle że nie ma silnika spalinowego, a dźwięk e-silnika sprawi że poczujesz ciarki na plecach
Zobacz najnowszy elektryczny supermotocykl Mugena
Fot. Mugen
05.04.2016
Andrzej Chojnowski

Elektryczny motocykl który może rozpędzić się do prędkości powyżej 260 km/h? To cel inżynierów z firmy Mugen. Japończycy, znani głównie z tuningowania samochodów Hondy (Hirotoshi Honda, twórca Mugena jest synem Soichiro Hondu, założyciela japońskiego koncernu motoryzacyjnego), od kilku lat rozwijają niezwykle ambitny projekt budowy wyścigowego supermotocykla na baterie. Co roku kolejne wersje jednośladu Mugena testowane są na podczas słynnego wyścigu motocyklowego Isle of Man Tourist Trophy. Japończycy zaszli już bardzo daleko – w 2015 roku na 60-kilometrowej trasie Snaefell Mountain Course na wyspie Man motocykl Mugena osiągnął średnią prędkość 193 km/h!

 

Fot. Mugen

 

Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia dlatego na sezon 2016 inżynierowie z Mugena przygotowali nową, jeszcze mocniejszą wersję swojego e-motocykla, nazwaną Shinden Go. Ich cel  to pobicie rekordu okrążenia toru w kategorii „elektryków” i zbliżenie się do magicznej granicy średniej prędkości na poziomie 200 km/h. Moc zdecydowanie jest z nimi – jednostka napędowa zamontowana w jednośladzie, zasilana bateriami litowo-jonowymi, wytwarza moc 161 KM i daje aż 210 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

 

Jak brzmi silnik elektrycznego motocykla Mugen Shinden Go – posłuchaj: 

 

Podczas tegorocznych wyścigów Isle of Man TT japońską superbroń przetestują najlepsi z najlepszych – Anglik John McGuinness (najbardziej utytułowany z żyjących uczestników Tourist Trophy) oraz Nowozelandczyk Bruce Anstey. Czy będzie nowy rekord? O tym przekonamy się na początku czerwca kiedy ruszy kolejna edycja Isle of Man Tourist Trophy. Na razie odpal link poniżej i podziwiaj ubiegłoroczny przejazd Johna McGuinnessa na bezgłośnym i wściekle szybkim Mugenie.  

  

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie