Jakim autem jeździ nadworny mechanik Kena Blocka?

Ford Fiesta RS? Subaru WRX STi? Nic z tych rzeczy. A co? Muscle car! Ale najważniejsze kryje się pod maską...
Jakim autem jeździ nadworny mechanik Kena Blocka?
24.03.2016
Andrzej Chojnowski

Gregg Hamilton jest mechanikiem samochodowym. Ale nie takim zwykłym, do którego jedziesz żeby nabić klimę albo wymienić olej. Sporą część swego zawodowego życia Gregg, z pochodzenia Nowozelandczyk, spędził w teamach rajdowych. Pracował między innymi dla Toyoty i Prodrive w Europie oraz dla rajdowego teamu Subaru w USA. I właśnie z Subaru do swojego warsztatu ściągnął Gregga Ken Block. Tak, ten Block od gymkhany. Od tej pory to Hamilton przygotowuje samochody z naklejką Hoonigan, które potem możesz podziwiać na Youtube.

 


Pontiac Firebirg Trans Am. Fot. Petrolicious/Youtube

 

Gregg, na co dzień żyjący w świecie zwariowanych, palących gumę zabawek Kena Blocka, prywatnie ma zupełnie inne pasje. Jedna z nich to klasyczne amerykańskie muscle cary z lat 70. Już jako dzieciak Hamilton marzył o takim samochodzie - potężny V8 pod maską, napęd na tył i manualna skrzynia biegów. Tę pasję dodatkowo wzmacniały kultowe filmy w rodzaju produkcji "Mistrz kierownicy ucieka" w którym główną rolę, obok Burta Reynoldsa, gra przecież Pontiac Firebird Trans Am... Po przeprowadzce z Europy do USA Gregg wyszukał na eBayu Trans-Ama z 1979 roku. Auto było w dość opłakanym stanie - automatyczna skrzynia, apatyczny silnik , budzące myśli samobójcze brązowe wnętrze obite skajem... Tak zaczęło się drugie życie jego samochodu. Dzisiaj Pontiac Gregga ma nowy silnik V8 o pojemności 5,3 litra, do tego turbo, manualną skrzynię biegów i potężne hamulce. I prawdopodobnie jeździ lepiej niż nowa Corvette Z06. Prawdopodobnie - bo Gregg nigdy tego nie sprawdzał... Wystarcza mu frajda z jazdy samochodem który jest spełnieniem jego marzeń.

 


Pontiac Firebird Trans Am. Fot.: Petrolicious/Youtube

 

Reszty dowiecie się z tego klipu. Obejrzyjcie - albo przynajmniej posłuchajcie jak obłędnie brzmi V8 wspomagane przez sapiące turbo. 

  

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie