Kubica wraca do ścigania – co już wiemy [PEŁNY RAPORT]

Po tym jak pojawiła się wiadomość, że Robert Kubica wraca do wyścigów, wśród kibiców zawrzało. Zobacz co już wiadomo o zbliżającym się starcie Polaka w 12-godzinnym wyścigu na torze Mugello pod Florencją.
Kubica wraca do ścigania – co już wiemy [PEŁNY RAPORT]
Martin Prokop i Robert Kubica w jednym zespole wyścigowym. Zdjęcie MP Sports
08.03.2016
Andrzej Chojnowski
 • Robert Kubica wystartuje w nowo utworzonym czeskim zespole MP Sports. Teamowi przewodzi Martin Prokop, czeski kierowca rajdowy, zwycięzca JWRC (2009), obecny w WRC od ponad dziesięciu lat. Martin w tym roku ukończył też Rajd Dakar.

 • Prokop i Kubica wystartują Mercedesem SLS AMG GT3. Samochód napędza przygotowany przez AMG umieszczony centralnie silnik V8 o pojemności 6,2 litra połączony z sekwencyjną sześciobiegową szkrzynią biegów i napędem na tylną oś. Moc – ok. 500 KM, moment obrotowy: ok. 600 Nm.

  Mercedes AMG SLS GT3. Zdjęcie: Mercedes Benz

 • To będzie pierwszy wyścig Roberta za kierownicą samochodu kategorii GT3.

 • Zgodnie z przepisami 24H Series zespół musi tworzyć minimum dwóch kierowców więc bardzo możliwe, że Kubica i Prokop pojadą w duecie.

 • Seria 24H Series organizowana przez holenderską firmę Creventic to zawody długodystansowe certyfikowane przez FIA. W tym sezonie na cały cykl składa się 7 wyścigów endurance – Dubaj, Mugello, Silverstone, Zandvoort, Paul Ricard, Barcelona, Brno.

  Wyścig 24H Dubai. Zdjęcie: Creventic

 • 24H Series ma status imprezy dla zamożnych amatorów i tzw. gentlemen drivers wspieranych przez doświadczonych kierowców wynajmowanych przez teamy po to, by walczyć o lepsze czasy okrążeń.

 • W wyścigach 24H Series ścigają się auta turystyczne i GT różnych kategorii – są m.in. „pucharowe” Seaty Leony, Ginetty GT4, Mini Coopery S JCW a także najmocniejsze w stawce samochody kategorii GT3 w której rywalizują auta takie jak Mercedes SLS AMG, Audi R8 LMS, Astony Martiny Vantage czy Lamborghini Huracan.


  Wyścig 24H Dubai. Zdjęcie: Creventic
 • W 24H Series ścigają się Polacy. Na Mugello, oprócz Roberta Kubicy, zobaczymy m.in. Roberta Lukasa, Bartosza Opiołę czy Macieja Dreszera.

 • Wyścig na Mugello ma specyficzną formułę. Kierowcy zaczyną ściganie w 14:00 w piątek, 18 marca. Po czterech godzinach rywalizacja zostaje przerwana, a samochody trafiają na całą noc do parc fermé. Wyścig wznowiony zostaje następnego dnia o 9:30 i kierowcy jadą kolejnych 8 godzin.


  Parc ferme podczas wyścigu na torze Mugello. Zdjęcie: Creventic

 • Mugello to jeden z najbardziej znanych włoskich torów. Odbywają się tam zawody MotoGP i DTM. Obiekt wykorzystywany jest też przez Ferrari do testowania bolidów F1. Tor liczy 5245 metrów, ma piętnaście zakrętów.


  Tor wyścigowy Mugello we Włoszech. Zdjęcie: Creventic

 • Start wyścigu na torze Mugello 18 marca o godzinie 14:00. Relację na żywo wraz z live timingiem i komentarzem (po angielsku) będziesz mógł obejrzeć tutaj. http://www.24hseries.com/12h-italy-mugello/home

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie