Abartha bez dachu zamów mi luby/luba...

Wczoraj pisałem o premierze z kosmosu, dziś coś dla ludzi.
Abartha bez dachu zamów mi luby/luba...
zdjęcie: Abarth
02.03.2016
Rafał Jemielita

Abarth 124 Spider powala na kolana. Dosłownie. Włosi – chociaż wiadomo, że nowy Fiat 124 Spider powstał na podstawie wymiany informacji między Mazdą i że w jakimś sensie to bliźniak konstrukcyjny Mazdy MX-5 – zrobili bardzo dobrą robotę. Samochód wyszedł zadziorny i z charakterem.–To następca roadstera, dzięki któremu Fiat w latach 70. ubiegłego wieku zdobył swój pierwszy mistrzowski tytuł podczas Rajdowych Mistrzostw Europy – podają w oficjalnej informacji prasowej. Abarth w roku 2016 nie ma takich ambicji (choć równolegle pokazano odmianę Rally – 300-konny samochód ma zamknięte nadwozie, klatkę, kubły i generalnie wygląda, że to nie jest tylko makieta).

zdjęcie: Abarth

Ten samochód ma być dla ludzi. No, może nie dla każdego lecz dla tych, którzy lubią jeździć szybciej i zdecydowanie się wyróżniać. Nowy Spider ma napęd na tylną oś, dopracowane zawieszenie oraz czterocylindrowy silnik 1.4 MultiAir generujący pod maską moc 170 KM z 6-stopniową, manualną lub automatyczną skrzynią biegów Sequenziale Sportivo oraz manetkami przy kole kierownicy (z rasowo brzmiącym wydechem Monza, co spodoba się wszystkim auto... melomanom).

zdjęcie: Abarth

Samochód pojedzie maksymalnie 230 km/h i do setki przyspiesza w 6,8 sekundy. Z przodu zastosowano zawieszenie 2-wahaczowe oraz – z tyłu – 5-punktowe, odpowiednio skalibrowane tak, aby zwiększyć stabilność podczas hamowania czy skrętu (konstrukcja z komponentami Bilstein). Hamulce z kolei dostarczyło Brembo, czyli nowy Abarth Spider będzie zatrzymywał się (prawie) w miejscu – tak przynajmniej należy sądzić. Czegoś więcej brakuje do szczęścia? Dachu nad głową nie ma, czyli człowiek czuje się wolny i tylko dwa fotele.

zdjęcie: Abarth

Wypisz wymaluj – auto dla playboya (lub jego partnerki, bo na pewno kobietom się spodoba). Cena? Około 40 tysięcy euro, czyli niemało. Ale to przecież normalne, że samochód tak wyglądający i z tak wykończony bardzo tani być nie może. Oczywista oczywistość. 

zdjęcie: Abarth

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie