Prezes NIK zbyt szybki

Prezes Naczelnej Izby Krzysztof Kwiatkowski rozpędził się do 136 km/h, tam gdzie było ograniczenie do 70 km/h. Policja zatrzymała jego prawo jazdy na 3 miesiące.
Prezes NIK zbyt szybki
23.02.2016
Sławek Jaroszyński

Krzysztof Kwiatkowski pełniący odpowiedzialną funkcję Prezesa Najwyższej Izby Kontroli przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Do incydentu doszło w Łodzi, na ulicy Zgierskiej. Policjanci z łódzkiej drogówki zarejestrowali, że samochód Prezesa NIK poruszał się z prędkością 136 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h. Nie pochwalamy takiego stylu jazdy, jednak doceniamy postawę Prezesa. Krzysztof Kwiatkowski nie zasłaniał się immunitetem, tylko przyjął mandat w wysokości 500 zł (plus 10 punktów karnych) i bez zbędnej dyskusji oddał funkcjonariuszom swoje prawo jazdy.

 

 

W świetle delikatnie mówiąc niewłaściwych zachowań wielu innych objętych immunitetem oficjeli, czyli polityków, sędziów oraz prokuratorów zatrzymanych na polskich drogach -  Prezes zachował się właściwie. Jednak  w świetle obowiązującego prawa nie może od razu zapłacić mandatu.  Aby mógł się poddać nałożonym karom, immunitet Prezesa NIK  może uchylić wyłącznie Sejm.  Łódzka policja informuje, że od razu po ujawnieniu informacji że skontrolowany kierowca posiadał immunitet, rozpoczęto procedury anulowania kary. Teraz czekamy na ostateczne zakończenie sprawy, mając nadzieję, że Sejm pozwoli Prezesowi Kwiatkowskiemu na dobrowolne poddanie się się karom.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie