Rajd Dakar 2016: Al-Attiyah najszybszy

Nasser Al-Attiyah był najszybszy na 11. etapie Rajdu Dakar.
Rajd Dakar 2016: Al-Attiyah najszybszy
Kuba Piątek, Dakar 2016 zdj.: Orlen Team
15.01.2016
Michał Trocki

Podczas czwartkowego odcinka w kategorii samochodów Al-Attiyah wyprzedził Sebastiana Loeba i Mikko Hirvonena. Tuż za podium uplasował się Peterhansel, który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najszybszy z Polaków był Kuba Przygoński, który zakończył rywalizację na 12. pozycji.

 
Startowaliśmy ze słabej pozycji, ale jechało nam się bardzo dobrze. Szybko wyprzedziliśmy ze trzydziestu zawodników. Odcinek był długi, ciężki fizycznie i nawigacyjnie, więc obaj z Andriejem byliśmy bardzo zmęczeni po jego ukończeniu. Było dużo kurzu, dziur, samochód cały czas podskakiwał. Tym bardziej cieszymy się, że nam dziś dobrze poszło i mamy dobrą pozycję na starcie jutrzejszego etapu – powiedział Kuba Przygoński po osiągnięciu swojego najlepszego jak dotąd wyniku etapowego na tegorocznym Dakarze.

23. był Marek Dąbrowski, 30. dojechał Adam Małysz w Mini All4Racing

W klasyfikacji motocykli Kuba Piątek walczy o wejście do pierwszej dwudziestki. Na dzisiejszym etapie był 25., ale w klasyfikacji generalnej do dwudziestego Francuza Alaina Duclosa traci tylko niecałe dwie minuty. Ma dwa etapy na odrobienie tej straty.
 
Kolejny długi i bardzo wymagający odcinek, mnóstwo kurzu i fesz-feszu. Do tankowania jechałem spokojnie, żeby nieco oszczędzać siły, ale potem złapałem fajne, dobre tempo. Po ok. 80 kilometrach pękł mi tylny przewód hamulcowy i straciłem tylny hamulec. Ostatnie kilometry jechałem zachowawczo, ponieważ trasa była mocno rozjeżdżona i z jednym hamulcem mógłbym mieć na niej problemy – powiedział Kuba Piątek.
 
Dziś zawodników czeka przedostatni etap tegorocznego Dakaru, z San Juan do Villa Carlos Paz. To będzie jeden z najdłuższych odcinków specjalnych w tym roku, liczący 481 km. Łącznie z dojazdówkami zawodnicy pokonają 931 km.
 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie