Rajd Dakar 2016: życiówka Piątka

Kuba Piątek zajął 23 miejsce na szóstym odcinku specjalnym, co jest jego najlepszym dotychczasowym osiągnięciem w Dakarze. Wśród kierowców samochodów najszybszy wciąż Kuba Przygoński.
Rajd Dakar 2016: życiówka Piątka
09.01.2016
Michał Trocki

Polski motocyklista Kuba Piątek na mecie tonował entuzjazm.

- Cieszę się i jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, choć nie wpadam w hurraoptymizm, bo to dopiero szósty etap. Poza tym mam nadzieję, że nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i ten wynik jest do poprawienia. Moja strata do pierwszego zawodnika na odcinku nie była duża, a piętnastu zawodników przede mną jest w moim zasięgu – powiedział Kuba Piątek.

Dobre tempo trzymają także załogi samochodowe ORLEN Team, a najszybsi z nich wciąż są Kuba Przygoński z Andreiem Rudnitskim.
 
Nie popełniliśmy dziś żadnego poważniejszego błędu. Straciliśmy trochę czasu przez to, że ścigaliśmy się w kurzu z Harrym Huntem. Wczoraj my byliśmy lepsi, dziś on, zobaczymy, jak będzie jutro. Tymczasem jadę najszybciej, jak potrafię, co nie jest łatwe, bo po raz pierwszy pokonuję Dakar samochodem. Z dakarowego doświadczenia wiem, że będzie etap trudny nawigacyjnie, który trochę przetasuje stawkę. Ten odcinek będzie decydujący. Czekam na niego.

W klasyfikacji generalnej samochodów bez zmian-wciąż niepodzielnie rządzi Peugeot. Szósty etap padł łupem Stephana Peterhansela Francuz wyprzedził o siedemnaście sekund Hiszpana Carlosa Sainza. Trzeci był Yazeed Alrajhi z Arabii Saudyjskiej. W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Peterhansel, który wyprzedza swojego rodaka Sebastiena Loeba o dwadzieścia siedem sekund.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie