Nowe szczegóły przed premierą Lexusa LC

Pojawiły się nowe informacje dotyczące modelu Lexus LC, którego premiera spodziewana jest na styczniowych targach w Detroit.
Nowe szczegóły przed premierą Lexusa LC
07.12.2015
Michał Trocki

Według ustaleń dziennikarzy Motoring Australia, nowe coupe Lexusa ma być oferowane w dwóch wersjach silnikowych, co potwierdza fakt zarejestrowania przez firmę znaków handlowych „LC 500” i „LC 500h”.

Lexus LC 500 będzie wyposażony w znany z modeli RC F i GS F pięciolitrowy wolnossący, benzynowy silnik V8 o mocy 477 KM i momencie obrotowym 530 Nm, współpracujący z pierwszą w świecie dziesięciobiegową przekładnią automatyczną, dostarczoną przez firmę Aisin.

Model LC 500h dostanie zupełnie nową hybrydową jednostkę napędową określaną jako „multi hybrid” z pracującym w cyklu Atkinsona benzynowym silnikiem V6 o pojemności skokowej 3,5 litra. Jednostka ta jest rozwinięciem układu zastosowanego w Lexusie GS 450h, wykorzystuje jednak rozwiązania opracowane dla najnowszej Toyoty Prius, zapewniające większą sprawność cieplną i niższe zużycie paliwa. Według źródeł, na które powołuje się portal, pozwoli to LC 500h osiągnąć łączną moc 350 kW (476 KM) w porównaniu do 260 kW w przypadku GS 450h. Silnik benzynowy ma rozwijać moc 230 kW, zaś elektryczny 162 kW.

 Nadwozie Lexusa LC ma mieć tylną część wykorzystującą rozwiązania platformy TNGA (Toyota New Global Architecture), w przedniej części zostanie zastosowana aluminiowa rama przestrzenna. W konstrukcji nadwozia mają również znaleźć zastosowanie bardzo lekkie, a zarazem wytrzymałe elementy z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym.

Dziennikarze Motoring Australia podają również, że około roku 2018 można się spodziewać wyczynowego modelu LC F wyposażonego w czterolitrowy silnik V8 o mocy 612 KM z podwójnym doładowaniem sprężarkami elektrycznymi.

Luksusowe, sportowe coupe Lexus LC to seryjny model wywodzący się z samochodu koncepcyjnego LF-LC (skrót od Lexus Future Luxury Coupe), który zdobył nagrodę Eyes on Design na North American International Auto Show w 2012 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie