Supersamochód od... Yamahy!

Yamaha zaczyna kombinować, jakby tu coś ugryźć z tortu rynku motoryzacyjnego. Na targach w Tokio pokazała swój nowy pojazd studyjny.
Supersamochód od... Yamahy!
Yamaha Sports Ride - motocykl na czterech kołach. zdj. Yamaha
30.10.2015

Sports Ride, bo tak nazywa się wóz, to niewielki dwumiejscowy samochód sportowy zbudowany z włókna węglowego. Dzięki niemu auto waży zaledwie ok 750 kg.  W konstruowaniu nadwozia maczał sam Gordon Murray – twórca słynnego McLarena F1. To już kolejne podejście Yamahy do wielośladów z zamkniętym nadwoziem, dwa lata temu japońska marka pokazała koncept auta miejskiego Motiv.e. W przeciwieństwie do Sports Ride, tamten został zbudowany z włókna szklanego. Teraz ludzie z Yamahy zapowiadają, że chcą stworzyć auto, którego prowadzenie będzie powodowało takie same emocje jak jazda na motocyklu. Sam wygląd przywodzi już na myśl jednoślady, wystarczy spojrzeć na charakterystyczny centralny wydech, czy elementy wykończenia wnętrza.

 

Tył Sports Ride i nie tylko jest niewątpliwie inspirowany designem motocykli. Zdj. Yamaha

 

Samochód wykonano w rekordowym czasie około 5 miesięcy. Niestety nie podano żadnych informacji na temat napędu wozu.  Mówi się o zastosowaniu zmodyfikowanego silnika z Motiv.e – litrowego trójcylindrowca o mocy około 80 KM. Najważniejszą rzeczą przy tym studium jest jednak rozwinięcie procesu produkcji zwanego iStream. Wprowadzony przez Murraya i jego zespół system produkcji nadwozi z włókna węglowego pozwala na obniżenie kosztów produkcji i wagi gotowych aut. Czy doczekamy się produkcyjnej wersji Sports Ride? Miejmy nadzieję, że tak, bo samochód może nieźle  zamieszać swoim segmencie, poza tym Japończycy wpakowali w niego już niemałe pieniądze.

Polecane wideo

Supersamochód od... Yamahy!
Supersamochód od... Yamahy! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie